Warunki pogodowe

Serwis ten jest oparty na systemach informacj turystycznej danego kraju. Przedstawia warunki pogodowe, warunki narciarskie.
Informacje te będa przydatne do zaplanowania weekendu  narciarskiego czy  urlopu zimowego.
 
Prezentowane przez nas serwisy aktualizują informacje co kilka godzin, szczególnie w okresie szczytu turystycznego zimowego.   

Warunki drogowo-pogodowe - Z ostatniej chwili:


A u s t r i a

W ostatnich dniach w okolicach Karyntii oraz Tyrolu Wschodniego spadło do dwóch metrów śniegu. Opady te uniemożliwiły tym samym dojazd do niektórych terenów w dolinie Gail, Lesach i Tyrolu Wschodnim.  Informacje dotyczące warunków oraz ewentualnych zagrożeń dla narciarzy znajdują się pod adresem http://www.lawine.at. Dodatkowo lokalne służby interwencyjne przygotowały dla użytkowników smartphonów bezpłatną aplikację informującą na bieżąco o stanie pokrywy śnieżnej.
W sytuacjach ekstremalnego zagrożenia pogodowego obowiązują wszystkich - zarówno mieszkańców, jak również turystów - zarządzenia lokalnych władz, służb oraz specjalistów. Jednocześnie odradza się podróżowania po zamkniętych trasach oraz dolinach.

Serwis Informacji Zleconych PAP/ austria.info/05.02.2014

 

A u s t r i a

Zagrożenie powodziowe
Sytuacja powodziowa w Austrii uległa dalszemu pogorszeniu. Dotyczy to przede wszystkim krajów Dolnej i Górnej Austrii. Sytuacja w Salzburgu oraz w Tyrolu uległa nieznacznej poprawie jednakże służby kryzysowe informują o braku połączeń kolejowych i, po części drogowych pomiędzy Salzburgiem a Tyrolem spowodowanych powodzią w Bawarii. Mogą zaistnieć istotne utrudnienia w tranzycie drogowym z Czech przez terytorium Dolnej Austrii w kierunku południowo-zachodnim. Szereg dróg w tym regionie jest zamkniętych. Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca obywatelom polskim przebywającym na terenie Austrii stosowanie się do wszelkich zaleceń władz oraz unikanie podróży w regionach objętych powodzią.
(MSZ. 03.06.2013).
Aktualna sytuacja na stronie: OAMTC

C z e c h y

Zagrożenie powodziowe
W związku z zagrożeniem powodziowym w wielu rejonach Republiki Czeskiej, w szczególności w województwach pilzneńskim, usteckim, libereckim, karlovovarskym, stredoceskim i jihoceskim - Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca obywatelom polskim ograniczenie podróży. W przypadku rozpoczęcia podróży należy się liczyć z objazdami. Władze czeskie zalecają objazd Pragi i nie wjeżdżanie do miasta.Burmistrz Pragi zaleca, ze względu na zagrożenie powodziowe oraz ograniczenia w ruchu, o nie wjeżdżanie do miasta do ustabilizowania się sytuacji w mieście. Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca obywatelom polskim przebywającym na terenie Republiki Czeskiej stosowanie się do wszelkich zaleceń władz.
Aktualne informacje na temat sytuacji w Pradze są dostępne na stronie: http://www.praguewelcome.cz/en/praguewelcome/news/542-flood-threat-update.shtml
(MSZ, OTA 03.06.2013)


SZWAJCARIA-WŁOCHYTUNEL MUNT LA SCHERA - LIVIGNO
INFORMACJE AKTUALNE O GODZINACH OTWARCIA I PRZEJEZDNOSCI -  TUTAJ

 

 

 PARTNERZY  SERWISU

www.austria.info 

pusty koszyk