Armatorzy - MSC CRUISES

AMA Waterways Linia została założona w 2002 (znana prędzej jako Amadeus Waterways) przez pioniera przemysłu rejsów rzecznych Rudiego Schreinera, kierownika przemysłu rejsowego Kristina Karsta i byłego właściciela Brendan Worldwide Vacations, Jimmy Murphy. Jest najprężniej rozwijającą się amerykańską linią rzeczną ze statkami pływającymi po Europie, Rosji , Wietnamie i Kambodży.

Carnival Linia została założona w 1972 roku, jest jedną z 11 firm zarządzanych przez Carnival Corporation & PLC.  Carnival był pionierem w organizowaniu krótkich oraz tanich rejsów.  Obecnie jest członkiem  Worlds Leading Cruise Lines, zrzeszającej najbardziej prestiżowe linie takie jak Holland America Line, Cunard Line, Costa Cruises, Carnival Cruise Line, Princess Cruises oraz Seabourn. 

Celebrity Cruises Pięciogwiazdkowa Linia Celebrity Cruises rozpoczęła swoją działalność w 1989 roku i jest najmłodszą kompanią wśród liderów turystyki morskiej. Celem twórców było stworzenie produktu o bardzo wysokiej jakości po rozsądnej cenie. W ciągu kilku lat firma odniosła ogromny sukces zdobywając liczne nagrody, m. in. w 2003r. siedem statków Celebrity znalazło się w pierwszej dziesiątce najlepszych dużych statków świata.

Costa Cruises Costa Crociere jest włoską linią rejsową powstałą 60 lat temu w Genui. W roku 1997 stała się częścią prestiżowej spółki Carnival Corporation & plc, światowego lidera w przemyśle morskim. Obecnie posiada 12 statków pasażerskich a do roku 2012 poszerzy swoją ofertę o 5 kolejnych. Każdy z nich stworzony został w wyjątkowym i unikalnym stylu, łączącym klasykę z nowoczesnością a jednocześnie podkreślającym włoskie pochodzenie. 

Cunard Legendarna linia Cunard będąca od wielu lat jest synonimem luksusu i eleganckich podróży morskich powstała w 1840 roku, kiedy Samuel Cunard otrzymał kontrakt od rządu brytyjskiego na przewożenie poczty z Wielkiej Brytanii do Ameryki Północnej. Cotygodniowe rejsy odbywały się flotą statków parowych, a trasa, która z początku wiodła z Liverpool’u do Boston’u przez Halifax, wkrótce zmieniła swój zachodni terminal na Nowy York.

Holland America Line Linia Holland America Line została założona w 1873 roku przez Holendersko - Amerykańskie Przedsiębiorstwo Statków Parowych. Główna siedziba znajdowała się w Rotterdamie, a usługi transportowe były wykonywane dla Amerykanów, dlatego też została nazwana Linią Holland America (HAL). 

Louis Cruise Lines Louis Public Company Limited jest jedną z czołowych europejskich spółek zajmujących się hotelarstwem (Louis Hotels Public Company) oraz cruisingiem (Louis Cruise Lines). Firma powstała w 1935 roku na Cyprze, zaczynając jako małe biuro podróży. Obecnie Louis Group posiada 12 statków wycieczkowych i 26 hoteli (15 w Grecji i 11 na Cyprze). 

MSC Cruises MSC Cruises jest największą prywatną włoską linią rejsową. Powstała w 1988 roku i wchodzi w skład Mediterranean Shipping Company - firmy należącej do największych na świecie przedsiębiorstw zajmujących się morskim przewozem kontenerów (ponad 200 statków). Linia MSC proponuje atrakcyjne trasy po Morzu Śródziemnym, Europie Północnej, Karaibach, Ameryce Południowej i Afryce. 

Norwegian Cruise Line Norwegian Cruise Line (NCL) jest międzynarodową korporacją, w skład której wchodzą trzy firmy Norwegian Cruise Line, NCL America i Orient Lines. Flota NCL posiada aktualnie 16 statków, a dwa kolejne powstaną w 2007 roku. W lutym 2000 roku, linia NCL stała się częścią Star Cruises Group, trzeciej, największej korporacji cruisingowej na świecie. 

Princess Cruises Princess Cruises – brytyjsko–amerykańska linia rejsowa założona w 1966 roku z główną siedzibą w Santa Clarita w Kalifornii w Stanach Zjednoczonych. Obecnie jest jedną z jedenastu marek będących własnością i zarządzanych przez Carnival Corporation & plc. Wcześniej stanowiła oddział P&O Princess Cruises PLC. Po fuzji w 2002 roku Carnival Corporation i P&O Princess zarządzanie spółką zostało przekazane amerykańskiemu oddziałowi Carnival`a, 

Pullmantur Cruises Pullmantur jest hiszpańską linią rejsową, która powstała w 1971 roku. Początkowo funkcjonował jako tour operator organizujący autobusowe wycieczki po Hiszpanii a później po całej Europie. W latach 80. Pullmantur otworzył linie czarterowe latające na trasach krótkodystansowych np. do Londynu, Paryża, Rzymu czy Madrytu. Na początku lat 90. linia zainaugurowała pierwszy długodystansowy lot na Karaiby. Pod koniec lat 90. Pullmantur dołączył do przemysłu morskiego. 

Royal Caribbean Royal Caribbean International to jedna z największych i najnowocześniejszych kompani morskich na świecie. Została założona w 1968 roku przez trzy norweskie przedsiębiorstwa. Firma zrewolucjonizowała rynek rejsów i urosła do rangi lidera. W 1993 roku kompania weszła na giełdę w Nowym Jorku, a rok później otworzyła swoją kwaterę główną w Miami na Florydzie. W 1997 roku RCI połączyło się z inną dużą linią Celebrity Cruises. 

Seabourn Linia żeglugowa, która została założona w 1987 r. Seabourn Pride, Seabourn Legend i Seabourn Spirit zabierają na pokład 212 pasażerów i 145 osób załogi. 

Star Clippers Firma Star Clippers należy do najbardziej znanych linii oferujących rejsy luksusowymi żaglowcami. Do jej floty należą trzy żaglowce: 5-masztowy i aktualnie największy żaglowiec na świecie Royal Clipper oraz 2 bliźniacze repliki klasycznych kliperów Star Clipper i Star Flyer. Kameralna atmosfera, magia i romantyka żaglowców oraz atrakcyjne programy rejsów przyciągają, co roku turystów z całego świata. 

Star Cruises Linia Star Cruises została powołana do istnienia we wrześniu 1993 roku i od razu stała się jedną z wiodących na światowym rynku. Reprezentuje wspólny wysiłek różnych inicjatyw biznesowych z regionu Azji i Pacyfiku w dziedzinie ogólnoświatowych rejsów. Obecnie Star Cruises spełnia regionalne aspiracje w obszarze Azji i Pacyfiku co do wszechstronnego przemysłu crusingowego poprzez stworzenie i utrzymanie przewozów pasażerskich pomiędzy krajami tego regionu. 

KUP BILET AUTOKAROWY

pusty koszyk