Winiety - dystrybucja PZM 2020

KOMUNIKAT  z dnia 15.05.2020

Zakup winiet w punkach sprzedaży PZM, na stacjach Shell oraz przez sklep wysyłkowy PZMSklep jest cały czas możliwy. Firmy dostawcze oraz Poczta Polska pracuja już normalnie. Obecnie kupującymi winiety są przede wszystkim firmy transportowe i wyjażdżający słuzbowo za specjalnymi zezwoleniami służb granicznych poszczególnych Państw. Na ten moment granice dla normalnego ruchu są zamknięte, ale wedłyg wszelkich przewidywań wiekszość granic w EU Schengen między poszczegolnymi krajami bedą otwarte po 15 czerwca ( zasady okreslają osobno każdy kraj i ktore granice ).

KOMUNIKAT  z dnia 16.03.2020
Zakup winiet w obecnej nieprzewidywalnej sytuacji epidemicznej w Europie- nawet na termin z dużym wyprzedzeniem - jest niezasadny. Prosimy o nieskładanie zamówień w sklepie wysyłkowym gdyż mamy problem z zamówieniem u dostawców oraz z wykonywaną dostawą ( Poczta Polska SA wstrzymuje / ogranicza przyjmowanie listów poleconych a firmy speedycyjne przesylek kurierskich ). Nie jesteśmy w stanie wypełnić warunki zakupu !

Komunikat jest ważny - do odwołania !

KOMUNIKAT  z dnia 25.02.2020

Uwaga: Uprzejmie informujemy,  że winieta to bilet -prawo do płatnego przejazdu po wyznaczonych drogach i autostradach w kraju, w którym taka opłata w tej formie została wprowadzona. Opłata ta wystawiana jest w naszej organizacji na zasadach agencyjnej przedsprzedaży, na określony termin i pojazd. W rozumieniu przepisów konsumenckich taka usługa jest usługą dedykowana dla konkretnego użytkownika, tym samym nie podlega zwrotowi.

Niestety sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa jest niezależna i na dzień dzisiejszy nieprzewidywalna, co do zainstniałych ograniczeń w przejeździe i ich skutków. Dlatego prosimy Państwa o przemyślane zakupy.

Zarząd PZM Travel Sp.z o.o.

KOMUNIKAT  z dnia 05.01.2020

Uprzejmie informujemy, iż posiadamy w sprzedaży  WINIETY EDYCJI 2020:
Zapraszamy do zakupu w naszym biurze, do licencjonowaych punktów PZM lub przez PZM SKLEP

  • Austria (10 dniowe, 2 miesięczne, roczne)
  • Słowenia (7 dniowe, miesięczne, roczne)
  • Czechy* (10 dniowe, miesięczne, roczne)
  • Słowacja (10 dniowe, miesięczne, roczne)
  • Szwajcaria (roczne)
  • Węgry
  • Rumunia
  • Bułgaria

* W Czechach od 1 grudnia 2019 zmienił sie operator elektronicznego systemu pobotu opłat dla samochodów transportowych powyzej. 3,5 t oraz dla autokarów.
W roku 2020 nie ma się innego systemu dla pojazdów osobowych jak winiety-naklejki !