06-14.06.2022 Neapol, Pompeje, Amalfi


 

         ZLOT CARAVANINGOWY PZM
         WŁOCHY - NEAPOL, POMPEJE, AMALFI

         06-14.06.2022

            Mam wolne miejsce dla 1 załogi 2 osobowej
      


Kampania czyli region administracyjny w południowych Włoszech. Nazwa regionu pochodzi od łacińskiego Campania felix, co znaczy „szczęśliwy kraj”. Kampania to region ze wspaniałą historią i kulturą. Jest to miejsce o wielkim znaczeniu historycznym, w końcu w tym regionie znajdują się zniszczone w 79 r. n.e. przez wybuch Wezuwiusza Pompeje. Stolicą Kampanii jest Neapol, miasto położne u podnóża Wezuwiusza założone w VIII wieku p.n.e. przez Greków, jako Partenope. Historyczne centrum Neapolu jest największe w Europie i jest wymienione przez UNESCO na Liście Światowego Dziedzictwa. Miejscem wartym odwiedzenia w Kampanii jest również Capri - rajska wyspa słynąca z pięknych widoków.  

Podczas zlotu odwiedzimy Wybrzeże Amalfitańskie, uznawane za najpiękniejsze wybrzeże Włoch. Region jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego Ludzkości. Piękne widoki, lazur morza i kolorowe miasteczka pnące się po wzgórzach. Zobaczymy prawdziwe perełki regionu jak, Amalfi, słynące z kolorowych domów Positano oraz Salerno.

 ZAKWATEROWANIE
 

06-09.06.2022 - 3 NOCLEGI
Camping Zeus, Via Villa dei Misteri 3, 80045 Pompei, Włochy
GPS: N 40.74899, E 14.48107/ N 40°44'56", E 14°28'52"

Camping Zeus to idealne miejsce dla tych, którzy chcą odwiedzić wykopaliska w Pompejach. Znajduje się zaledwie 100 m od stanowiska archeologicznego, tak więc pieszo można udać się na zwiedzanie. Jest położony w cichej okolicy na obszarze 2 hektarów, pośród zieleni gaju cytrusowego. Oferuje podstawowe zakwaterowanie. Na terenie campingu znajduje się bar, restauracja, pizzeria, mini market, pralnia, bezpłatne WIFI. Zaledwie 20 m od campingu znajduje się stacja kolejki Circumvesuviana Neapol-Sorrento, przystanek Pompei Villa dei Misteri. Doba campingowa 14:00-11:00. Podatek turystyczny 2 EUR/osoba/dzień - płatny gotówką u komandora. 

 
09-14.06.2022 - 5 NOCLEGÓW
Camping Village Paestum, Via Gino Birindelli, snc SP 175, Eboli, Włochy
GPS: N 40° 29' 32.73" , E 14° 56' 30.76"

Camping Village Paestum, położony 30 km na południe od Salerno. W odległości 450 m od kempingu znajduje się prywatna, piaszczysta plaża. Wstęp na prywatną plażę jest bezpłatny tylko w sektorze F. Korzystanie z plaży w sektorach A, B, C, D, E, leżaki, parasole są dodatkow płatne. Na terenie campingu o powierzchni ponad 80 tysięcy m2 znajduje się amfiteatr w stylu starożytnego Rzymu i zespół 3 basenów: pełnowymiarowy (głęboki), brodzik i przypominający słoneczną lagunę basen ze zjeżdżalniami. Na campingu znajdują się również prysznice z zimną i ciepłą wodą, toalety, pralnia, restauracja, bar, supermarket. Podatek turystyczny wliczony w cenę pobytu.

 

 

 


PROGRAM  

Poniedziałek 06.06.2022
Przyjazd na camping Zeus w Pompejach, zakwaterowanie. 
Wieczorem spotkanie organizacyjne z komandorem.

Wtorek 07.06.2022 

Wycieczka z przewodnikiem - Pompeje, Wezuwiusz
W 79 roku p.n.e. region Kampanii został zniszczony w wyniku potężnej erupcji wulkanu Wezuwisza. Z mapy zniknęły ówczesne miasta, takie jak: Pompeje, Herkulanum, Oplontis, czy Boscoreale. Popiół wulkaniczny, który pogrzebał miasta, sprawił, że budowle oraz przedmioty przetrwały do dziś w prawie nienaruszonym stanie, podobnie jak odbite w zastygłej lawie kształty ciał ludzkich i zwierząt. Pompeje znajdują się około 20 km na południe od Neapolu. W programie: Przejazd do Pompejów. Zwiedzanie terenu wykopalisk antycznego miasta, zasypanego popiołem wulkanicznym. 
Przejazd na Wezuwiusz. Wjazd busem na parking, skąd czeka nas około półgodzinna wspinaczka do puntu widokowego przy kraterze. 

Środa 08.06.2022
Wycieczka autokarowa z przewodnikiem - Neapol 
Przejazd do Neapolu. Piesza wycieczka po Neapolu. Neapol jest malowniczym miastem, położonym u stóp Wezuwiusza nad Zatoką Neapolitańską. Słynie przede wszystkim z historycznego Starego Miasta wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Neapol zachwyca nie tylko wspaniałymi zabytkami, ale również przyciąga miłośników włoskiej kuchni. Będąc w Neapolu trzeba rozsmakować się w pizzy, makaronach, mozzarelli, a także wypić pyszną kawę. Niezwykle wąskie uliczki, wszechogarniający gwar i chaos sprawiają, że Neapol ma swój niepowtarzalny klimat i urok. W programie: Zwiedzanie miasta pieszo. Wizyta w katedrze św. Januarewgo z XII wieku, która słynie z cudu przemiany krwi patrona miasta. Spacer uliczkami starówki z zabytkowymi kościołami. Podczas wycieczki przerwa na obiad. Obiad dodatkowo płatny u komandora około 20 EUR/osoba (pizza, napój, deser).

Czwartek 09.06.2022
Przyjazd na camping Paestum w Eboli, zakwaterowanie. 

Piątek 10.06.2022
Wycieczka autokarowo-promowa z przewodnikiem - Salerno, Amalfi, Positano 
Wybrzeże Amalfitańskie zachwyca niezwykłymi widokami, kolorowymi budynkami zawieszonymi na skałach i lazurem morza. Stanowi jeden z najatrakcyjniejszych widokowo rejonów Włoch. Na dowód tego zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego Ludzkości. Transfer do portu w Salerno. Rejs statkiem, podczas którego odwiedzimy słynne miasteczeczka regionu: Positano i Amalfi. Podczas wycieczki przerwa na obiad. Obiad dodatkowo płatny u komandora około 20 EUR/osoba.


Sobota 11.06.2022
Wycieczka FAKULTATYWNA promem z przewodnikiem na wyspę Capri (dodatkowo płatna w biurze PZM) 
Capri to niewielka wyspa w Zatoce Neapolitańskiej, ulubione miejsce cesarzy rzymskich, którzy wznosili tam swoje letnie rezydencje. Dzisiaj Capri jest również jednym z najpopularniejszych i najdroższych kurortów na świecie. Śródziemnomorski klimat i piękne widoki przyciągają wielu turystów, jak również artystów. 
Capri jest symbolem prestiżu i luksusu. Wielu sławnych ludzi posiada tam własne domy. Wśród wąskich, krętych uliczek znajdują się liczne sklepiki z miejscowymi wyrobami, ekskluzywne hotele, butiki i barwne, kwitnące ogrody. Wapienna budowa wyspy sprzyja powstawaniu wielu jaskiń. Ciekawostką jest fakt, że z Capri pochodzi popularna na całym świecie sałatka Caprese, przyrządzana z mozzarelli, pomidorów, bazylii, oliwy i soli. W programie: transfer do portu w Salerno, przeprawa promem na Capri (około 1,4 h). Zwiedzanie wyspy z przewodnikiem.  Czas wolny. Rejs powrotny do Salerno w godzinach wieczornych. Podczas wycieczki przerwa na obiad. Obiad dodatkowo płatny u komandora około 20 EUR/osoba.

Niedziela 12.06.2022
Dzień wolny. Czas na wypoczynek na plaży lub indywidualne zwiedzanie okolicy.

Poniedziałek 13.06.2022
Dzień wolny. Czas na wypoczynek na plaży lub indywidualne zwiedzanie okolicy.

Wtorek 14.06.2022
Wykwaterowanie z campingu. Zakończenie zlotu

Zapraszamy na zlot objazdowy po Sycylii 15-28.06.2022.
14.06.22 Przejazd z campingu Paestum Eboli do portu w Villa San Giovanni, około 400 km. Przeprawa promem na trasie Villa San Giovanni – Messina (bilet płatny na miejscu we własnym zakresie). Nocleg 14/15.06.2022 we własnym zakresie. 15.06.2022 Przejazd na camping w okolicy Katanii.

 

Z uwagi na warunki pogodowe daty realizacji wycieczek mogą ulec zmianie

 

 

 

CENNIK ZLOTU W EUR
cena zostanie przeliczona na PLN przy dopłacie
 zgłoszenia przyjmujemy
do 20.03.2022
Załoga 2 osobowa        890 EUR   2 osoby
Załoga 1 osobowa  540 EUR   1 osoba
Dodatkowa osoba   350 EUR   1 osoba
11.06.2022 wycieczka fakultatywna na Capri 145 EUR   1 osoba
** Opcjonalne ubezpieczenie KL i NNW SIGNAL IDUNA Bezpieczne Podróże 
(wariant rozszerzony o choroby przewlekłe i nowotworowe)
 9 EUR  
  1 osoba

 


 

CENA OBEJMUJE

 •  zakwaterowanie na campingu we własnym kamperze, przyczepie na parcelach

 • podłączenie do prądu

 • opieka i pomoc komandora PZM ( Marek P.)

 • składka na fundusz TFG, TFP

 • wycieczki z polskim przewodnikiem 07.06.22 Pompeje, 08.06.2022 Neapol, Wezuwiusz, 10.06.2022 Wybrzeże Amalfi

 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów podczas wycieczek 07.06.22 Pompeje, 08.06.22 Wezuwiusz, 10.06.22 Wybrzeże Amalfi

 • bilet na promy podczas wycieczki 10.06.22 Wybrzeże Amalfi

 • ubezpieczenie podstawowe KL i NNW Signal Iduna*

Cena imprezy zawiera ubezpieczenie kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków, zakres podstawowy, bez chorób przewlekłych i nowotworowych. Wybraliśmy dla Państwa ubezpieczenie pakietowe w firmie Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., które zawiera: koszty leczenia do państw Europy (20.000 EUR), następstw nieszczęśliwych wypadków za 100% uszczerbku na zdrowiu (15000 PLN), z tytułu śmierci (15000 PLN) oraz bagażu podróżnego (1000 PLN). Zakres ochrony ubezpieczeniowej jest określony na podstawie umowy generalnej nr 205510 z Signal Iduna TU S.A. z zakresie OUW Standard.
Ogólne warunki ubezpieczenia: OWU Bezpieczne Podróże
Razem z dokumentami podróży otrzymacie Państwo potwierdzenie ubezpieczenia wraz z numerem umowy generalnej, OWU oraz numer telefonu Centrali Alarmowej w Warszawie, z którą należy się kontaktować w razie wystąpienia zdarzenia objętego ubezpieczeniem KL, a w szczególności, gdy konieczna jest hospitalizacja ubezpieczonego. 
Dokonując rezerwacji oświadczacie Państwo w zakresie ubezpieczenia KL i NNW, że:
- Otrzymałem/liśmy Ogólne Warunki Ubezpieczenia Bezpieczne Podróże zatwierdzone uchwałą nr 4/Z/2018 Zarządu Signal Iduna Polska TU S.A z dnia 31.01.2018.
- Ubezpieczony wyraża zgodę na udostepnienie Signal Iduna przez podmioty udzielające świadczeń zdrowotnych dokumentacji medycznej oraz przez NFZ nazw i adresów świadczeniobiorców (a także zwalnia lekarzy w kraju i zagranicą z tajemnicy lekarskiej) w celu ustalenia prawa do świadczenia z zawartej umowy ubezpieczenia i wysokości tego świadczenia. Zgoda jest ważna pod warunkiem zaistnienia zdarzenia ubezpieczeniowego.
- Dane Ubezpieczonych będą udostępnione do Signal Iduna Polska TU S.A. w celu realizacji umowy ubezpieczenia. 

 

DODATKOWE OPŁATY W BIURZE PZM

 • 11.06.2022 wycieczka fakultatywna na Capri. Wycieczka fakultatywna będzie realizowana dla grupy minimum 18 osób. Z uwagi na warunki pogodowe daty realizacji wycieczki może ulec zmianie.  


DODATKOWE OPŁATY NA MIEJSCU

 • obiady podczas wycieczek, płatne gotówką u komandora
 • podatek turystyczny na campingu Zeus, Pompeje w wysokosci 2 EUR/osoba/dzień - płatny gotówką u komandora
   

UWAGI

 • Impreza będzie realizowana dla grupy minimum 20 osób. W przypadku braku zakładanej liczby zgłoszeń organizator ma prawo odwołać imprezę.
 • ​Program może ulec zmianie. Z uwagi na warunki pogodowe daty realizacji wycieczek mogą ulec zmianie. 
   

ŚRODKI BEZPIECZEŃSTWA DOT. COVID-19 - WYMAGANIA DLA PODRÓZNYCH

Wszyscy uczestnicy zlotu muszą okazać dowód pełnego zaszczepienia lub dowód przejścia zakażenia COVID-19 w ciągu ostatnich 6 miesięcy. Uczestnicy muszą również okazać ujemny wynik testu antygenowego wykonanego nie więcej niż 24 godziny przed wyjściem do zwiedzanych obiektów.
Podczas wycieczek autokarowych należy mieć założone maseczki ochronne.

 

DODATKOWE OPCJONALNE UBEZPIECZENIA - PŁATNE W BIURZE PZM 


Opcjonalnie w biurze PZM-Travel można wykupić następujące ubezpieczenia: 

 1. ** Ubezpieczenie KL i NNW zakres rozszerzony o nastepstwa chorób przewlekłych i nowotworowych. Dopłata 1 EUR/osoba/dzień. 
  Ubezpieczenie od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków w firmie Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. zawiera:
  koszty leczenia do państw Europy (20.000 EUR), następstw nieszczęśliwych wypadków za 100% uszczerbku na zdrowiu (15000 PLN), z tytułu śmierci (15000 PLN) oraz bagażu podróżnego (1000 PLN). Zakres ochrony ubezpieczeniowej jest określony na podstawie umowy generalnej nr 205510 z Signal Iduna TU S.A. z zakresie OUW Standard.
  Ogólne warunki ubezpieczenia: 
  OWU Bezpieczne Podróże
  Razem z dokumentami podróży otrzymacie Państwo od nas potwierdzenie ubezpieczenia wraz z numerem umowy generalnej, OWU oraz numer telefonu Centrali Alarmowej w Warszawie, z którą należy się kontaktować w razie wystąpienia zdarzenia objętego ubezpieczeniem KL, a w szczególności, gdy konieczna jest hospitalizacja ubezpieczonego. Dokonując rezerwacji oświadczacie Państwo w zakresie ubezpieczenia KL i NNW, że:
  - Otrzymałem/liśmy Ogólne Warunki Ubezpieczenia Bezpieczne Podróże zatwierdzone uchwałą nr 4/Z/2018 Zarządu Signal Iduna Polska TU S.A z dnia 31.01.2018.
  - Ubezpieczony wyraża zgodę na udostepnienie Signal Iduna przez podmioty udzielające świadczeń zdrowotnych dokumentacji medycznej oraz przez NFZ nazw i adresów świadczeniobiorców (a także zwalnia lekarzy w kraju i zagranicą z tajemnicy lekarskiej) w celu ustalenia prawa do świadczenia z zawartej umowy ubezpieczenia i wysokości tego świadczenia. Zgoda jest ważna pod warunkiem zaistnienia zdarzenia ubezpieczeniowego.
  - Dane Ubezpieczonych będą udostępnione do Signal Iduna Polska TU S.A. w celu realizacji umowy ubezpieczenia.
   
 2. Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy zakres podstawowy, bez chorób przewlekłych i nowotworowych. 
  Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji RGH ze 100% zwrotem przy sumie maksymalnie do 3000 PLN/osoba z uwzględnieniem nagłego zachorowania na COVID-19 zgodnie z ogólnymi warunkami ubezpieczenia: OWU KIT Bezpieczne Rezerwacje.
  Wysokość składki ubezpieczenia wynosi 5% ceny imprezy.

  Zawarcie umowy ubezpieczenia kosztów imprezy turystycznej (kosztów rezygnacji) może nastąpić:
  - do 7 dni od daty zawarcia umowy uczestnictwa w imprezie turystycznej (wpłaty całości lub zaliczki), gdy do rozpoczęcia imprezy turystycznej jest więcej niż 30 dni
  - w dniu zawarcia umowy uczestnictwa w imprezie turystycznej (wpłaty całości lub zaliczki), gdy do rozpoczęcia imprezy turystycznej jest mniej niż 30 dni
  Wybierając ubezpieczenie Koszty Imprezy Turystycznej Bezpieczne Rezerwacje oświadczacie Państwo, że:
  - Otrzymałem/liśmy Ogólne Warunki Ubezpieczenia Koszty Imprezy Turystycznej Bezpieczne Rezerwacje zatwierdzone uchwałą nr 48/Z/2018 Zarządu Signal Iduna Polska TU S.A. z dnia 30.08.2018, zmienione aneksem nr 1 z dnia 16.04.2020.
  - Ubezpieczony wyraża zgodę na udostepnienie Signal Iduna przez podmioty udzielające świadczeń zdrowotnych dokumentacji medycznej oraz przez NFZ nazw i adresów świadczeniobiorców (a także zwalnia lekarzy w kraju i zagranicą z tajemnicy lekarskiej) w celu ustalenia prawa do świadczenia z zawartej umowy ubezpieczenia i wysokości tego świadczenia. Zgoda jest ważna pod warunkiem zaistnienia zdarzenia ubezpieczeniowego.
  - Dane Ubezpieczonych będą udostępnione do Signal Iduna Polska TU S.A. w celu realizacji umowy ubezpieczenia.

   
 3. Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy zakres rozszerzony o choroby przewlekłe i nowotworowe. 
  Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji RGH ze 100% zwrotem przy sumie maksymalnie do 3000 PLN/osoba z uwzględnieniem nagłego zachorowania na COVID-19 zgodnie z ogólnymi warunkami ubezpieczenia: OWU KIT Bezpieczne Rezerwacje.
  Wysokość składki ubezpieczenia wynosi 7% ceny imprezy.

  Zawarcie umowy ubezpieczenia kosztów imprezy turystycznej (kosztów rezygnacji) może nastąpić:
  - do 7 dni od daty zawarcia umowy uczestnictwa w imprezie turystycznej (wpłaty całości lub zaliczki), gdy do rozpoczęcia imprezy turystycznej jest więcej niż 30 dni
  - w dniu zawarcia umowy uczestnictwa w imprezie turystycznej (wpłaty całości lub zaliczki), gdy do rozpoczęcia imprezy turystycznej jest mniej niż 30 dni
  Wybierając ubezpieczenie Koszty Imprezy Turystycznej Bezpieczne Rezerwacje oświadczacie Państwo, że:
  - Otrzymałem/liśmy Ogólne Warunki Ubezpieczenia Koszty Imprezy Turystycznej Bezpieczne Rezerwacje zatwierdzone uchwałą nr 48/Z/2018 Zarządu Signal Iduna Polska TU S.A. z dnia 30.08.2018, zmienione aneksem nr 1 z dnia 16.04.2020.
  - Ubezpieczony wyraża zgodę na udostepnienie Signal Iduna przez podmioty udzielające świadczeń zdrowotnych dokumentacji medycznej oraz przez NFZ nazw i adresów świadczeniobiorców (a także zwalnia lekarzy w kraju i zagranicą z tajemnicy lekarskiej) w celu ustalenia prawa do świadczenia z zawartej umowy ubezpieczenia i wysokości tego świadczenia. Zgoda jest ważna pod warunkiem zaistnienia zdarzenia ubezpieczeniowego.
  - Dane Ubezpieczonych będą udostępnione do Signal Iduna Polska TU S.A. w celu realizacji umowy ubezpieczenia.

   

 


 

Mam wolne miejsce dla 1 załogi 2 osobowej

 

Rezerwuj
 

Galeria