Zlot caravaningowy
         Chorwacja - Mali Losinj
         
        
18.06-24.06.2017 


 

 

Zlot wycieczkowy na campingu Čikat jest propozycją aktywnego wypoczynku przed Adria Rally (24.06-01.07.17). Podczas pobytu planujemy ciekawe wycieczki po okolicy: Mali Lošinj, Veli Lošinj, Osor, Cres, Lubenice, rejs statkiem na wyspę Susak oraz kolację z programem folklorystycznym.


Położona na Adriatyku chorwacka wyspa Lošinj jest jedenastą co do wielkości wyspą chorwacką. Jej powierzchnia wynosi 74,37 km², długość 33 km, natomiast szerokość od 250 m do 4,75 km. Otaczają ją liczne małe wysepki, m.in. IlovikSusak, Unije. Połaczona jest z wyspą Cres małym mostem obrotowym, znajdującym się w miejscowości OsorLošinj znany jest z łagodnego klimatu, dużego nasłonecznienia oraz czystego środowiska naturalnego. Panujący na wyspie mikroklimat jest bardzo korzystny dla zdrowia, m. in. poprawia wydolność płuc. 

 

 

ZAKWATEROWANIE

Camping 
Čikat  ****
Mali 
Lošinj, Chorwacja

Camping położony jest w malowniczej zatoce Čikat niedaleko miejscowości Mali Lošinj. Z kempingu do miasteczka można przejść pieszo w około 20 minut. Jest to największy kemping na wyspie Losinj. Zajmuje obszar o powierzchni 6 ha. Teren jest gęsto porośnięty drzewami iglastymi i lokalną roślinnością.  W 2015 roku koło campingu został otwarty aquapark z licznymi basenami z wodą morską o łącznej powierzchni 2400 m2. Obecne są również baseny z hydromasażem, zjeżdżalnia o długości 110 m, zamek do zabawy, fontanny. Jest to wspaniałe miejsce na relaks i zabawę w wodzie dla całej rodziny. Wstęp do aquaparku dla gosci campingu jest bezpłatny. Organizowane są liczne zajęcia sportowo-rekreacyjne. W restauracji serwowane są posiłki kuchni śródziemnomorskiej.  Na terenie campingu znajduje się sklep. Okolica doskonale nadaje się na piesze lub rowerowe wycieczki po nadmorskich promenadach otaczających wyspę. Wyspa słynie z urokliwych, idyllicznych zatoczek. Na kempingu Cikat można pływać w krystalicznie czystym morzu, rozkoszować się wspaniałą przyrodą, łagodnym klimatem oraz świeżym powietrzem. Plaża żwirowa, wybrzeże skaliste. Udogodnienia na campingu: bar, restauracja, sklep spożywczy, plac zabaw dla dzieci, program animacyjny, boiska sportowe, sanitariaty, pralki, suszarki, bankomat. Można wypożyczyć: lodówki, rowery, kajaki. Lokalizacja GPS: 44°32'9"N 14°27'3"E, www.camp-cikat.com
 


DOJAZD NA CAMPING

Dojazd samochodem z Triestu (Włochy):
- przejście graniczne Pasjak – Opatija – Brestova port promowy – prom do Porozine – wyspa Cres i Lošinj.

Dojazd samochdem z Ljubljany (Słowenia):
- przejście graniczne Rupa – Rijeka – wyspa Krk (przejazd mostem) – Valbiska port promowy – prom to Merag – wyspa Cres i Lošinj
- przejście graniczne Rupa – Rijeka – Opatija – Brestova port promowy –  prom do Porozine – wyspa Cres i Lošinj.

Przeprawa promowa zajmuje około 20 minut. Bilety można kupić w porcie. Nie ma możliwości wcześniejszej rezerwacji. 


 

PROGRAM 

Niedziela 18.06.2017
Przyjazd uczestników. Wieczorne spotkanie z komandorem.

Poniedziałek 19.06.2017
Kolacja z programem folklorystycznym na campingu. Kolacja i 1 napój wliczone w cenę imprezy.

Wtorek 20.06.2017
Wycieczki autokarowa Mali Lošinj i Veli Lošinj z polskim przewodnikiem. Wycieczka wliczona w cenę imprezy. Podczas wycieczki czas wolny na kawę i ciastko. Posiłek nie jest wliczony w cenę wycieczki.

Środa 21.06.2017
Dzień wolny na wypoczynek lub indywidualne zwiedzanie. Kolacja na campingu wliczona w cenę imprezy.

Czwartek 22.06.2017
Wycieczki autokarowa z polskim przewodnikiem na wyspę Cres. Wycieczka fakultatywna dodatkowo płatna 55 EUR/osoba. Posiłki podczas wycieczki nie sa wliczone w cenę.
Zwiedzanie miasteczka Osor, które łączy wyspy Lošinj i Cres. Przejazd do miejscowości Lubenice. To liczące 4000 lat miasteczko położone jest na szczycie stromej skały w zachodniej części wyspy Cres, na wysokości 378 m n.p.m. W 2005 roku zostało wpisane, jako obiekt naturalno-kulturowy na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Miejsce to zachwyca wspaniałą atmosferą, którą poczujemy podczas spaceru po wąskich, brukowanych uliczkach wzdłuż których stoją kamienne domy. Nieliczni mieszkańcy miasteczka zajmują się wyrobem oliwy, wina i serów owczych. Z góry roztacza się niesamowity widok na zatokę, piękną plażę i szmaragdową wodę. 

Piątek 23.06.2017
Rejs statkiem na wyspę Susak z polskim przewodnikiem. Wycieczka fakultatywna dodatkowo płatna 35 EUR/osoba. Posiłki podczas wycieczki nie sa wliczone w cenę.
Wyspa Susak nazywana jest "piaszczystą wyspą". Mieszkańcy wyspy posługują się specyficznym językiem, który jest połączeniem języków: starochorwackiego, angielskiego, włoskiego i francuskiego. 

Sobota 24.06.2017
Wykwaterowanie z campingu lub przedłużenie pobytu na zlocie Adria Rally (24.06-01.07.17)

Zapraszamy na zlot Adria Rally w terminie 24.06-01.07.2017

 

 

CENNIK* zgłoszenia 
do 18.05.17  
Załoga 2 osobowa  380 EUR 2 osoby
Załoga 1 osobowa  220 EUR 1 osoba
Dodatkowa osoba powyżej 13 lat 130 EUR 1 osoba
Dodatkowa osoba 7-12 lat  95 EUR 1 osoba
Dodatkowa osoba 3-6 lat  80 EUR 1 osoba
22.06.17 Wycieczki autokarowa Cres 56 EUR 1 osoba
23.06.17 Rejs statkiem na wyspę Susak  35 EUR 1 osoba


*Zgodnie z ustawą o usługach turystycznych cena zawiera składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10 PLN/osoba.
 

 CENA OBEJMUJE

 • zakwaterowanie na campingu we własnym kamperze, przyczepie campingowej w strefie bez wyznaczonych parceli
 • podłączenie do prądu
 • ubezpieczenie KL i NNW zakres podstawowy bez nastepstw chorób przewlekłych i nowotworowych (KL 10.000 EUR, KR 6.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż podróżny 1.000 PLN).  Ogólne warunki ubezpieczenia Bezpieczne Podróże.
 • opieka i pomoc komandora PZM
 • 19.06.17 kolacja z programem folklorystycznym na campingu 
 • 20.06.17 wycieczki autokarowa Mali Lošinj i Veli Lošinj z polskim przewodnikiem
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10 PLN/osoba
   

DODATKOWE OPŁATY NA MIEJSCU

 • podatek turystyczny płany gotówką w recepcji kempingu 1 EUR/osoba dorosła/dzień, 0,50 EUR/dzieci 12-18 lat, dzieci do 12 lat gratis
 • opłata rejestracyjna 1 EUR/osoba/pobyt
 • posiłki podczas wycieczek 20.06.17, 22.06.17, 23.06.17
 • opłata za psa na campingu ok. 4 EUR/dzień


UWAGI


DODATKOWE OPCJONALNE UBEZPIECZENIA - PŁATNE W BIURZE PZM 

Opcjonalnie w biurze PZM-Travel można wykupić następujące ubezpieczenia: 

 1. Ubezpieczenie KL i NNW zakres rozszerzony o nastepstwa chorób przewlekłych i nowotworowych. Cena 3 EUR/osoba/dzień. 
  Ubezpieczenie od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków w firmie Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. zawiera: koszty leczenia do państw Europy (10.000 EUR), koszty ratownictwa (6.000 EUR), następstwa nieszczęśliwych wypadków za 100% uszczerbku na zdrowiu (15.000 PLN), z tytułu śmierci (15.000 PLN) oraz bagaż podróżny (1.000 PLN). Zakres ochrony ubezpieczeniowej jest określony na podstawie umowy generalnej nr 205510. Ogólne warunki ubezpieczenia Bezpieczne Podróże.
 1. Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy zakres podstawowy bez nastepstw chorób przewlekłych i nowotworowych. Koszt ubezpieczenia wynosi 3 % ceny imprezy. Zawarcie umowy ubezpieczenia kosztów imprezy turystycznej (kosztów rezygnacji) może nastąpić: 
  - do 5 dni od daty zawarcia umowy uczestnictwa w imprezie turystycznej (wpłaty całości lub zaliczki), gdy do rozpoczęcia imprezy turystycznej jest więcej niż 30 dni
  - w dniu zawarcia umowy uczestnictwa w imprezie turystycznej (wpłaty całości lub zaliczki), gdy do rozpoczęcia imprezy turystycznej jest mniej niż 30 dni. Ogólne warunki ubezpieczenia OWU KIT Bezpieczne Podróże

   
 2. Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy zakres rozszerzony o nastepstwa chorób przewlekłych i nowotworowych. ​Koszt ubezpieczenia wynosi 8% ceny imprezy. Zawarcie umowy ubezpieczenia kosztów imprezy turystycznej (kosztów rezygnacji) może nastąpić:
  - do 5 dni od daty zawarcia umowy uczestnictwa w imprezie turystycznej (wpłaty całości lub zaliczki), gdy do rozpoczęcia imprezy turystycznej jest więcej niż 30 dni
  - w dniu zawarcia umowy uczestnictwa w imprezie turystycznej (wpłaty całości lub zaliczki), gdy do rozpoczęcia imprezy turystycznej jest mniej niż 30 dni. Ogólne warunki ubezpieczenia OWU KIT Bezpieczne Podróże

 

 

 

FORMULARZ REZERWACYJNY

Zgłoszenia przyjmujemy do 18.05.2017

 

Galeria zdjęć z 17 Adria Rally na campingu Cikat znajduje sie poniżej.

 

 

 

 

Rezerwuj
 

Galeria