Zlot caravaningowy
         Polska Podkarpacie - Tarnów
       
        
29.07-06.08.2017

IMPREZA ANULOWANA

 

 

Zapraszamy Państwa do Tarnowa, oryginalnego miasta na turystycznym szlaku, nazywanego perłą renesansu oraz polskim biegunem ciepła. Bogata przeszłość Tarnowa i regionu zachęca, by spędzić tam kilka dni, a przy tym poczuć klimat średniowiecza, renesansu, baroku i galicyjski smak.

Nazwa miasta Tarnów według kronikarza Jana Długosza pochodzi od krzewów tarniny, gęsto niegdyś porastających pobliską górę św. Marcina. Tarnowska starówka jest jednym z najpiękniejszych przykładów renesansowego układu architektonicznego polskich miast. Rynek, wytyczony podczas lokacji miasta w 1330 roku, otaczają kamienice z XVI - XVIII wieku. Na Starym Mieście zachowały się uliczki w średniowiecznym planie, gotyckie i renesansowe budowle oraz fragmenty murów obronnych. Czasy największej świetności Tarnowa przypadły na lata rządów Hetmana Wielkiego Koronnego Jana Amora Tarnowskiego. Za jego panowania intensywnie rozwijało się budownictwo miejskie, co uczyniło z Tarnowa jeden z pierwszych ośrodków architektury renesansowej w kraju. Jan Maria Padovano, jeden z największych architektów czasu renesansu projektował i kierował przebudową tarnowskiego Ratusza. Jest również autorem pomników nagrobnych w tarnowskiej katedrze. Do najważniejszych zabytków miasta zaliczaja się również, te związane z historią tarnowskich Żydów: kamienice z XVII i XVIII wieku o charakterystycznych wąskich frontach i malutkich podwórkach, pozostałości po spalonej przez hitlerowców synagodze, czy najstarszy zachowany kirkutów w Polsce. W Tarnowie znajdują się dwa zabytkowe obiekty sakralne będace przykładem architektury drewnianej: kościół p.w. Najświętszej Marii Panny, potocznie zwany "kościółkiem przy Burku" oraz kościół p.w. Świętej Trójcy.

 
 

 

ZAKWATEROWANIE

Camping 202 Pod Jabłoniami ***
Tarnów


Camping jest usytuowany w zacisznej dzielnicy miasta, w odległości 1 km od zabytkowego centrum Tarnowa, w kompleksie rekreacyjno-sportowym, który obejmuje: Park Strzelecki z zabytkowym drzewostanem, uroczym pałacykiem sztuki i Mauzoleum gen. Józefa Bema na wodzie, w pobliżu parku wodnego, placu zabaw dla dzieci, kortów tenisowych oraz stadionu. Rodzinny charakter campingu, ogrodzony i strzeżony teren, a także profesjonalna obsługa zapewnia swoim Gościom bezpieczny i udany wypoczynek. Teren jest zadbany, otoczony zielenią. Udogodnienia campingu: recepcja czynna 24 godzinny, pralnia, suszarnia, kuchnia, sala kominkowa przeznaczona do spotkań w chłodniejsze dni i wieczory, mini boiska do piłki nożnej i siatkowej, stół do ping-ponga, miejsce do palenia ogniska, grill, wiata. Restauracja w położonym obok hotelu Kantoria. Kemping akceptuje zwierzęta. Opłat za psa na miejscu 5 zł/dzień. Doba campingowa 14:00-12:00. Camping stanowi świetną bazę wypadową do zwiedzania Tarnowa i okolic. Lokalizacja GPS: 50.02322°N, 20.98781°E, www.camping.tarnow.pl

 

 


Region tarnowski jest bogaty w atrakcje turystyczne: zamki, sanktuaria, licznie zachowane drewniane kościoły, cmentarze wojskowe z czasów I Wojny Światowej oraz zabytki kultury żydowskiej. Jedną z najważniejszych atrakcji jest najstarsza w Europie kopalnia soli w Bochni, której początki datuje się na 1248 rok. Natomiast w Nowym Wiśniczu można zwiedzać zamek, który jest największą zachowaną barokową rezydencję obronną w naszym kraju. Region tarnowski to również liczne zabytki kultury żydowskiej. Osadnicy żydowscy pojawili się na tych terenach już w średniowieczu. Od początku zajmowali się handlem oraz wyrobem i sprzedażą alkoholu. Od XVIII wieku nastąpiło intensywne osiedlanie się Żydów w Tarnowie. Znaczna część społeczności żydowskiej należała do elity kulturalnej i intelektualnej miasta.


PROGRAM 
 

Sobota 29.07.2017
Przyjazd uczestników.
Wieczorem spotkanie organizacyjne z komandorem.

Niedziela 30.07.2017
Wycieczka piesza po Tarnowie z przewodnikiem (około 4 godziny). 
Obiad podaczas wycieczki dodatkowo płatny u komandora 30 zł/osoba.

Poniedziałek 31.07.2017
Dzień wolny. Wieczór biesiadny przy ognisku na campingu.

Wtorek 01.08.2017
Wycieczka autokarowa kopalnia soli w Bochni, zamek w Nowym Wiśniczu, dworek Koryznówka - dodatkowo płatna 180 PLN/osoba. 
Kopalnia Soli Bochnia (od czerwca 2013 r. na liście UNESCO) to najstarsza na ziemiach polskich kopalnia soli kamiennej. Jej początki sięgają 1248 roku. Po blisko ośmiu wiekach eksploatacji przypomina niezwykłe podziemne miasto. Zachwyca niepowtarzalnymi wyrobiskami, kaplicami wykutymi w solnych skałach oraz oryginalnymi rzeźbami i urządzeniami wykorzystywanymi przed wiekami.
Temperatura w kopalni wynosi 14-16 °C, wilgotność powietrza 70%. Zaleca się, aby zwiedzający zabrali ze sobą ciepłą odzież (długie spodnie) i wygodne, pełne obuwie. Na trasie turystycznej do pokonania jest około 700 schodów. Zamek w Nowym Wiśnicczu jest największą zachowaną obronną rezydencją barokową w Polsce. W zamku można podziwiać jedną z największych zamkowych sal balowych, kaplicę zamkową nakrytą kopułą z latarnią oraz bogate dekoracje stiukowe. Dworek "Koryznówka" mieści ekspozycję pamiątek po Janie Matejce. Obiad podaczas wycieczki dodatkowo płatny u komandora 30 zł/osoba.


Środa 02.08.2017
Dzień wolny. 

Czwartek 03.08.2017
Wycieczka autokarowa zamek w Łańcucie - dodatkowo płatna 180 PLN/osoba. 
Zwiedzanie zamku w Łańcucie, budynków Stajni i Wozowni oraz wystawa zbiorów sztuki cerkiewnej. Zamek w Łańcucie jest jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce należącej do rodu Potockich. Słynie ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz niezwykle interesującej kolekcji pojazdów konnych. Zespół pałacowy otacza stary, malowniczy park w stylu angielskim, w którym wznoszą się liczne pawilony i zabudowania gospodarcze, ściśle niegdyś związane z codziennym życiem łańcuckiej rezydencji. Dzisiaj możemy w Łańcucie zobaczyć bogate i różnorodne kolekcje malarstwa i grafiki, mebli, instrumentów muzycznych, sreber, porcelany, szkła, laki, tkanin i wspaniały księgozbiór. Dla zwiedzających udostępnione są również dwa budynki zamkowych neobarokowych Stajni, w której ustawiono pojazdy konne oraz modernistycznej z elementami klasycznymi Wozowni. W zamku jest również zbiór sztuki cerkiewnej. Obiad podaczas wycieczki dodatkowo płatny u komandora 30 zł/osoba.

 

Piątek 04.08.2017
Wycieczka autokarowa 
Zalipie malowana wieś, synagoga w Dąbrowie Tarnowskiej, dwór w Dołędze. Wycieczka dodatkowo płatna 150 PLN/osoba. 
Zalipie to słynna malowana wieś. Obecnie istnieje tam blisko 30 zagród, w których znajdują się budynki mieszkalne i gospodarcze ze ścianami pomalowanymi w charakterystyczne ornamenty kwiatowe. W zagorodzie Felicji Curyłowej można podziwiać przepięknie dekorowane wnętrze chaty. Felicja Curyłowa (1904-1974) - wybitna malarka zalipiańska, była jedną z pierwszych uczestniczek dorocznych konkursów „Malowana Chata”. Jej malowana zagroda jeszcze za życia malarki była najczęściej odwiedzana przez turystów. Po jej śmierci zagroda została zakupiona przez „Cepelię” i w 1978 r. przekazana Muzeum Okręgowemu w Tarnowie. W Dołędze odwiedzimy drewniany dwór, który jest przykładem wiejskiej siedziby szlacheckiej z XIX wieku. Jest to obiekt o charakterze klasycystycznym. W ekspozycji znajdują się tam pamiątki z czasów Postania Styczniowego i z okresu Młodej Polski.  Podczas wycieczki udamy się do Dąbrowy Tarnowskiej, gdzie zobaczymy największą zachowaną synagogę w województwie małopolskim. Obiad podaczas wycieczki dodatkowo płatny u komandora 30 zł/osoba.

Sobota 05.08.2017

Dzień wolny. 

Niedziela 06.08.2017
Zakończenie imprezy. Wyjazd uczestników.

 


 

CENNIK * zgłoszenia
do 30.06.17
Załoga 2 osobowa   880 PLN   2 osoby
Załoga 1 osobowa   650 PLN   1 osoba
Dodatkowa osoba od 10 lat   280 PLN    1 osoba
Dodatkowe dziecko 4-9 lat   250 PLN   1 osoba
01.08.17 Wycieczka Bochnia, Nowy Wiśnicz    180 PLN   1 osoba
03.08.17 Wycieczka Łańcut   180 PLN   1 osoba
04.08.17 Wycieczka Skarby Powiśla   150 PLN   1 osoba

*Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny dla imprez krajowych wynosi 0 PLN.
 

 CENA OBEJMUJE

 • zakwaterowanie na campingu we własnym kamperze, przyczepie campingowej
 • podłączenie do prądu
 • wycieczka piesza po Tarnowie w dniu 30.07.17
 • wieczór biesiadny przy ognisku na campingu w dniu 31.07.17
 • ubezpieczenie NNW Signal Iduna* Ogólne warunki ubezpieczenia NNW na terenie Polski
 • opieka komandora
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny dla imprez krajowych wynosi 0 PLN
   

DODATKOWE OPŁATY NA MIEJSCU

 • podatek miejscowy płatny gotówką w recepcji campingu
 • obiady podczas wycieczek w dniach 30.07.17, 01.08.17, 03.08.17, 04.08.17 w cenie 30,00 PLN/osoba, dodatkowo płatne gotówką u komandora  


DODATKOWE OPCJONALNE OPŁATY W BIURZE PZM

 • 01.08.17 Wycieczka Bochnia, Nowy Wiśnicz. Cena 180,00 PLN/osoba. Cena obejmuje: przejazd autokarem, przewodnika, bilety wstępu. Obiad dodatkowo płatny u komandora - 30 zł/osoba.
 • 03.08.17 Wycieczka Łańcut. Cena 180 PLN/osoba. Cena obejmuje: przejazd autokarem, przewodnika, bilety wstępu. Obiad dodatkowo płatny u komandora - 30 zł/osoba.
 • 04.08.17 Wycieczka Skarby Powiśla. Cena 150 PLN/osoba. Cena obejmuje: przejazd autokarem, przewodnika, bilety wstępu. Obiad dodatkowo płatny u komandora - 30 zł/osoba.
            

*UBEZPIECZENIE ZAWARTE W CENIE

Cena imprezy zawiera ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków w firmie SIGNAL IDUNA Polska TU S.A. Suma ubezpieczenia 10 000 PLN. Ubezpieczenie obejmuje wypłatę świadczeń z tytułu nieszczęśliwego wypadku i związanego z tym uszczerbku na zdrowiu lub z tytułu śmierci, powstałych na terenie Polski. Wysokość odszkodowania ustala się po całkowicie zakończonym procesie leczenia i rehabilitacji na podstawie przedstawionej SIGNAL IDUNA dokumentacji medycznej. Stopień trwałego uszczerbku na zdrowiu i wysokość świadczenia określana jest przez lekarza wyznaczonego przez SIGNAL IDUNA. Ogólne warunki ubezpieczenia NNW na terenie Polski.

 

DODATKOWE OPCJONALNE UBEZPIECZENIA - PŁATNE W BIURZE PZM 

 1. Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy zakres podstawowy bez nastepstw chorób przewlekłych i nowotworowych. Koszt ubezpieczenia wynosi 3 % ceny imprezy. Zawarcie umowy ubezpieczenia kosztów imprezy turystycznej (kosztów rezygnacji) może nastąpić: 
  - do 5 dni od daty zawarcia umowy uczestnictwa w imprezie turystycznej (wpłaty całości lub zaliczki), gdy do rozpoczęcia imprezy turystycznej jest więcej niż 30 dni
  - w dniu zawarcia umowy uczestnictwa w imprezie turystycznej (wpłaty całości lub zaliczki), gdy do rozpoczęcia imprezy turystycznej jest mniej niż 30 dni. Ogólne warunki ubezpieczenia OWU KIT Bezpieczne Podróże
 2. Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy zakres rozszerzony o nastepstwa chorób przewlekłych i nowotworowych. ​Koszt ubezpieczenia wynosi 7% ceny imprezy. Zawarcie umowy ubezpieczenia kosztów imprezy turystycznej (kosztów rezygnacji) może nastąpić:
  - do 5 dni od daty zawarcia umowy uczestnictwa w imprezie turystycznej (wpłaty całości lub zaliczki), gdy do rozpoczęcia imprezy turystycznej jest więcej niż 30 dni
  - w dniu zawarcia umowy uczestnictwa w imprezie turystycznej (wpłaty całości lub zaliczki), gdy do rozpoczęcia imprezy turystycznej jest mniej niż 30 dni. Ogólne warunki ubezpieczenia OWU KIT Bezpieczne Podróże


UWAGI

 • Organizatorem imprezy jest biuro PZM-Travel.
 • Minimalna liczba uczestników imprezy to 20 osób.

 


IMPREZA ANULOWANA

 

 

Rezerwuj
 

Galeria