ZLOT WYCIECZKOWY PZM
         FRANCJA

         PROWANSJA  02-08.06.19
     

IMPREZA ZAKOŃCZONA


Prowansja to region na południu Francji znany z lawendowych pól, gajów oliwnych, antycznych zabytków, wyśmienitego wina i ciepłego klimatu. Życie toczy się tam spokojnie i bez pośpiechu. Jest to region rolniczy, który słynie z wyśmienitej kuchni. Jego mieszkańcy zajmują się produkują wina, serów, oliwy z oliwek, hodowlą owiec. Na specjalnych plantacjach uprawiane są cenione przez smakoszy trufle. Prowansja to położone na wzgórzach urokliwe wioski i miasteczka otoczone winnicami i fioletowymi polami lawendy. Kamienne domy, stare okiennice, kolorowe stragany z lokalnymi produktami i ukwiecone wąskie uliczki to esencja prowansalskich miasteczek. Malownicze widoki Prowansji fascynowały malarzy. W prowansji powstały dzieła najwybitniejszych artystów, takich jak: Vincent van Gogh, Pablo Picasso, czy Paul Cezanne.

 


 

ZAKWATEROWANIE
02-08.06.19 - 6 NOCLEGÓW

Camping Huttopia Fontvieille *** Rue Michelet, 13990 Fontvieille, Francja
Camping sieci Huttopia zlokalizowany w prowansalskim miasteczku Fontvieille w samym sercu parku regionalnego Alpilles. Jest to obszar chroniny z uwagi na występujce tam góry wapienne i cenne ekosystemy typowe dla klimatu śródziemnomorskiego. Piękny, naturalny krajobraz z malowniczymi wioskami, gajami oliwnymi, winoroślami, cyprysowymi żywopłotami i lasem sosnowym. Region słynie z produkcji wina, miodu, koziego sera i oliwy. Miasteczko Fonteville kojarzone jest często z młynami wiatrowymi, które opisywał w swoich wierszach i powieściach Alphonse Daudet, najsłynniejszy francuski artysta Prowansji. Camping Huttopia o powierzchni 4 ha położony jest na obszarze zalesionym. Udogodnienia na campingu: sklep spożywczy, pralki, suszarki, lodówki, boiska do gry w bule, basen z podgrzewaną wodą, WIFI na 80% powierzchni campingu. W pobliżu można skorzystać z wypożyczalni rowerów tradycyjnych i elektrycznych. Dla miłośników aktywności na świeżym powietrzu w okolicy jest wiele ciekawych tras do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej. Przebiegają tu szlaki turystyczne pomiędzy najważniejszymi miasteczkami Prowansji, jak: Baux-de-Provence, Arles, Saint Rémy, Avignon, Aix-en-Provence. Camping akceptuje zwierzęta. Dojazd na camping: zjazd numer 25 z autostrady A7 w kierunku Les Baux de Provence, następnie droga A54, zjazd 7 w kierunku Tarascon, poóźniej Fontvieille. Lokalizacja GPS 43°43'24"N 
4°43'6"E
 


 

PROGRAM  

Niedziela 02.06.2019
Przyjazd na camping 
Huttopia Fontvieille *** Rue Michelet, 13990 Fontvieille, Francja
Rejestracja i zakwaterowanie uczestników.
Wieczorem spotkanie organizacyjne z komandorem.

Poniedziałek 03.06.2019

Wycieczka autokarowa z przewodnikiem - Awinion, Pont du Gard (w cenie imprezy)
Wizyta w Awinion, słynnym „Mieście Papieży” położonym na lewym brzegu rzeki Rodan. Historyczne centrum miasta otoczone murami obronnymi zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Perłą starego miasta jest gotycka twierdza tzw. Pałac Papieży, która w XIV wieku była siedzibą papieży i centrum chrześcijaństwa. Obowiązkowym punktem programu jest legendarny, rozsławiony w piosenkach most Saint-Bénezet oraz tętniący życiem plac Horloge z licznymi kawiarniami wśród platanów. Następnie odwiedzimy Pont du Gard - największy starożytny akwedukt (360 m długości, 50 m wysokości, 3 kondygnacje), który został zbudowany w I wieku przez Rzymian w zaledwie 5 lat. Obecnie jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podczas wycieczki przerwa na obiad. Obiad dodatkowo płatny u komandora 25 EUR/osoba.

Wtorek 04.06.2019
Wycieczka autokarowa z przewodnikiem - Śladami Vincenta van Gogh'a: Arles, Le Beaux de Provence, Saint Remy 
(opcjonalna, dodatkowo płatna)
Wycieczka śladami Vincenta Van Gogha, podczas której odwiedzimy miejsca związane z życiem słynnego holenderskiego malarza postimpresjonisty. Będzie okazja na własne oczy zobaczyć miejsca, które uwiecznił na płótnie artysta.
Arles to miasto, w którym tworzyli najwięksi francuscy malarze, jak: Vincent Van Gogh, Paul Gauguin, Pablo Picasso. W 1888 roku Vincent Van Gogh przyjechał do Arles z Paryża. W Prowansji powstały jego najsłynniejsze dzieła. Fascynowały go okoliczne krajobrazy, żniwa, słoneczniki. Van Gogh nie był lubiany przez otoczenie z uwagi na swoją gburowatość, skłonność do awantur i alkoholu. Po jednej z kłótni z Paulem Gauginem, podczas której Vincent Van Gogh obciął sobie ucho, umieszczono go w zakładzie dla obłąkanych w pobliskim St.Remy. Podczas wycieczki odwidzimy to miejsce i zobaczymy pokój, w którym przebywał artysta. W Les Baux-de-Provence udamy się do słynnych Kamieniołomów Światła (Carrières de Lumières), gdzie aktualnie odbywają się spektakle świetlno-dźwiękowe. Tematyka multimedialnych pokazów dotyczy historii filmu oraz twórczości najwybitniejszych malarzy. Podczas wycieczki przerwa na obiad. Obiad 
dodatkowo płatny u komandora 25 EUR/osoba.

Środa 05.06.2019
Wycieczka autokarowa z przewodnikiem - Gordes, Roussilon, szlak ochry (opcjonalna, dodatkowo płatna)
Przejazd do Gordes, malowniczej miejscowości położonej tarasowo na wzgórzu, na którego szczycie wznosi się renesansowy zamek z XVI wieku. Przejazd do Roussillon, pięknej wioski w regionie Luberon, której największym atutem jest ciepły kolor ochry. Występują tam jedne z największych na świecie złóż ochry. Okoliczne skały zabarwione przez tlenek żelaza mają intensywnie rdzawy kolor. Od wieków ochra była tutaj eksploatowana i wykorzystywana jako pigment. W Roussillon wybierzemy się na spacer szlakiem ochry. Wizyta w Abbey Sénanque, założonym w XII wieku opactwie cystersów. Zobaczyć tu można dobrze zachowane budynki klasztorne oraz wspaniałą kolekcję sztuki religijnej. Podczas wycieczki przerwa na obiad. Obiad dodatkowo płatny u komandora 25 EUR/osoba.

Czwartek 06.06.2019
Wycieczka autokarowa z przewodnikiem - Aix-en-Provence (opcjonalna, dodatkowo płatna)
Aix-en-Provence to piękne, prowansalskie miasto, które oferuje wiele atrakcji turystycznych i zapewnia niepowtarzalny klimat. Jest znane przede wszystkim miłośnikom twórczości Paula Cezanne’a, gdyż w tym mieście urodził się, spędził większość życia i zmarł artysta. Ten francuski postimpresjonista jest zaliczany do najlepszych malarzy XIX wieku. W Aix-en Provence będziemy podążali śladami słynnego malarza. Odwiedzimy między innymi atelier Cezanne, w którym obecnie mieści się muzeum. W Aix zachowało się wiele zabytkowych budowli. Jedną z największych atrakcji jest wzorowana na paryskich Polach Elizejskich główna ulica miejska zwana Cours Mirabeau. Podczas wycieczki przerwa na obiad. Obiad dodatkowo płatny u komandora 25 EUR/osoba.

Piątek 07.06.2019
Dzień wolny. 

Sobota 08.06.2019
Zakończenie zlotu.

 

 

CENNIK ZLOTU W EUR
 
zgłoszenia
do 20.04.2019
Załoga 2 osobowa       600 EUR 2700,00 PLN  2 osoby
Załoga 1 osobowa  365 EUR 1642,50 PLN   1 osoba
Dodatkowa osoba       215 EUR 967,50 PLN   1 osoba
04.06.19 Wycieczka Śladami van Gogha       100 EUR 450,00 PLN   1 osoba
05.06.19 Wycieczka Gordes, Roussilon 85 EUR 382,50 PLN   1 osoba
06.06.19 Wycieczka Aix-en Provence 85 EUR 382,50 PLN   1 osoba
** Opcjonalne ubezpieczenie KL i NNW SIGNAL IDUNA Bezpieczne Podróże 
(wariant rozszerzony o choroby przewlekłe i nowotworowe)
        21 EUR   94,50 PLN  
  1 osoba

 


 

CENA OBEJMUJE

 • zakwaterowanie na campingu we własnym kamperze, przyczepie na parcelach
 • podłączenie do prądu
 • opieka i pomoc komandora PZM
 • składka na TFG
 • wycieczka z polskim przewodnikiem 03.06.19 
 • ubezpieczenie podstawowe KL i NNW Signal Iduna*

* Ubezpieczenie KL i NNW zakres podstawowy bez nastepstw chorób przewlekłych i nowotworowych. 
Ubezpieczenie od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków w firmie Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. zawiera: koszty leczenia do państw Europy (10.000 EUR), koszty ratownictwa (6.000 EUR), następstwa nieszczęśliwych wypadków za 100% uszczerbku na zdrowiu (15.000 PLN), z tytułu śmierci (15.000 PLN) oraz bagaż podróżny (1.000 PLN). Zakres ochrony ubezpieczeniowej jest określony na podstawie umowy generalnej nr 205510.

Ogólne warunki ubezpieczenia Bezpieczne Podróże.DODATKOWE OPŁATY W BIURZE PZM 

 • 04.06.19 Wycieczka Śladami van Gogha
 • 05.06.19 Wycieczka Gordes, Roussilon
 • 06.06.19 Wycieczka Aix-en ProvenceDODATKOWE OPŁATY NA MIEJSCU

 • podatek turystyczny 
 • obiad podczas wycieczek płatny u komandora 25EUR/osoba
 • opłata za psa

   

UWAGI

 • Impreza będzie realizowana dla grupy minimum 20 osób. W przypadku braku zakładanej liczby zgłoszeń organizator ma prawo odwołać imprezę.
   

 

 

DODATKOWE OPCJONALNE UBEZPIECZENIA - PŁATNE W BIURZE PZM 


Opcjonalnie w biurze PZM-Travel można wykupić następujące ubezpieczenia: 

 1. ** Ubezpieczenie KL i NNW zakres rozszerzony o nastepstwa chorób przewlekłych i nowotworowych. Cena 3 EUR/osoba/dzień. 
  Ubezpieczenie od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków w firmie Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. zawiera: koszty leczenia do państw Europy (10.000 EUR), koszty ratownictwa (6.000 EUR), następstwa nieszczęśliwych wypadków za 100% uszczerbku na zdrowiu (15.000 PLN), z tytułu śmierci (15.000 PLN) oraz bagaż podróżny (1.000 PLN). Zakres ochrony ubezpieczeniowej jest określony na podstawie umowy generalnej nr 205510.
  Ogólne warunki ubezpieczenia Bezpieczne Podróże.

   
 2. Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy zakres podstawowy bez nastepstw chorób przewlekłych i nowotworowych.
  Koszt ubezpieczenia wynosi 3 % ceny imprezy. Ogólne warunki ubezpieczenia OWU KIT Bezpieczne Podróże
  Zawarcie umowy ubezpieczenia kosztów imprezy turystycznej (kosztów rezygnacji) może nastąpić:
  - do 5 dni od daty zawarcia umowy uczestnictwa w imprezie turystycznej (wpłaty całości lub zaliczki), gdy do rozpoczęcia imprezy turystycznej jest więcej niż 30 dni
  - w dniu zawarcia umowy uczestnictwa w imprezie turystycznej (wpłaty całości lub zaliczki), gdy do rozpoczęcia imprezy turystycznej jest mniej niż 30 dni
 1. Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy zakres rozszerzony o nastepstwa chorób przewlekłych i nowotworowych.
  Koszt ubezpieczenia wynosi 8 % ceny imprezy. 
  Ogólne warunki ubezpieczenia OWU KIT Bezpieczne Podróże
  Zawarcie umowy ubezpieczenia kosztów imprezy turystycznej (kosztów rezygnacji) może nastąpić:
  - do 5 dni od daty zawarcia umowy uczestnictwa w imprezie turystycznej (wpłaty całości lub zaliczki), gdy do rozpoczęcia imprezy turystycznej jest więcej niż 30 dni
  - w dniu zawarcia umowy uczestnictwa w imprezie turystycznej (wpłaty całości lub zaliczki), gdy do rozpoczęcia imprezy turystycznej jest mniej niż 30 dni

 

 

ZAKOŃCZYLIŚMY PRZYJMOWANIE ZGŁOSZEŃ
 

Rezerwuj
 

Galeria