Pałac Łomnica

POBYT 3-DNIOWY ZE ZWIEDZANIEM PAŁACU I OKOLIC

CENA – OD 350 ZŁ OD OSOBY (POKÓJ DWUOSOBOWY TYPU STANDARD)

Zachęcamy Państwa do odwiedzenia najciekawszych atrakcji na Dolnym Śląsku z 2 noclegami w pięknym Pałacu Łomnica. Pałac położony w Kotlinie Jeleniogórskiej w sercu Doliny Pałaców i Ogrodów, który jako dawna własność został odbudowany przez rodzinę von Kuster.

Klimatyczne dwuosobowe Pokoje Pałacowe Standard odzwierciedlają historyczny charakter śląskiej posiadłości. Starannie dobrane detale wyposażenia dopełniają indywidualny przyjazny charakter wnętrz. Pokoje znajdują się na I i II piętrze pałacu. Wielkość pokoi od 12 m²  do 15 m².

CENA ZAWIERA:

  • dwa noclegi ze śniadaniem w pokoju dwusobowym typu standard
  • pokój wyposażony w łazienkę z bezprogową kabiną prysznicową, ogrzewanie, TV, Wi-Fi, zestaw kosmetyków, moskitierę, wieszak na ubranie, butelkę wody, ręczniki oraz w kosze na śmieci.
  • parking

 

DZIEŃ 1

ZWIEDZANIE PAŁACU:

  • Muzeum Pałac Łomnica to jedna z najciekawszych atrakcji turystycznych w regionie. Wyjątkowy punkt na mapie małych i dużych odkrywców i miłośników historycznych tajemnic. Zwiedzanie historycznych wnętrz na trzech kondygnacjach oraz multimedialna wystawa „Trzy wieki życia w Pałacu Łomnica” to niezapomniana przygoda dla całej rodziny. Aplikacja z 60 filmami służy zwiedzającym jako osobisty przewodnik po pałacu i przedstawia historię i losy jego mieszkańców.

 

  • Lniany dom towarowy na folwarku – to niezwykle bogata oferta wszelkich produktów związanych z lnem. Na dwóch piętrach znajduje się bogaty asortyment najlepszych polskich projektantów mody lnianej dla Pań i Panów, piękna konfekcja stołowa i pościel ze 100% szlachetnego lnu oraz oryginalne lniane dodatki. W ofercie także lniane tkaniny, kosmetyka lniana oraz spożywcze produkty z lnu.

 

  • Sklep Folwarczny - Bogactwo regionalnych produktów to całe bogactwo produktów regionalnego rzemiosła –ceramika bolesławiecka, produkty drewniane, wiklinowe oraz wiele innych. Znajdzie się tutaj coś dla każdego – także dla najmłodszych.

 

  • Łomnicki park krajobrazowy w stylu angielskim o pow. 9 ha rozciąga się wzdłuż rzeki Bóbr. Wraz ze znajdującym się po drugiej stronie rzeki parkiem Pałacu Wojanów tworzy on jedną, spójną kompozycję parkową i jest wyjątkowo cennym przykładem romantycznego założenia parkowego z XIX w. Projekt parku przypisuje się Peterowi Josephowi Lenne. Podczas wędrówek po parku odkryjecie Państwo osie widokowe z których roztacza się widok na góry i rozległy krajobraz przedgórza oraz wiele malowniczych miejsc.

 

Zespół Pałacowy w Łomnicy oferuje także dodatkowe atrakcje: Restauracja w klasycystycznym Małym Pałacu powita Was elegancką atmosferą. Samoobsługowa restauracja „Stara Stajnia” na folwarku oferuje wiejską kuchnię dla całej rodziny w swobodnej atmosferze.

 

DZIEŃ 2

Park Miniatur Dolnego Śląska – park znajduje się około 12 km od Pałacu. Park powstał w 2003 roku na terenie nie działającej już dziś fabryki dywanów. Celem parku jest prezentacja najważniejszych i najpiękniejszych zabytków Dolnego Śląska oraz służenie Państwu jako centrum informacyjne euroregionu.

Bilet normalny -  28,50 zł

Bilet ulgowy -  25 zł

 

Huta Szkła Kryształowego Julia – 30 minut od Pałacu możemy dostać się do miejsca, w którym splata się historia, piękno szklanych arcydzieł i ręczny proces produkcji. Podczas zwiedzania z przewodnikiem możemy doświadczyć tego wyjątkowego procesu jakim jest wytwarzanie kryształu.

Ścieżka turystyczna w hucie JULIA prowadzi przez wiele działów, w tym miejsca, w których doświadczeni rzemieślnicy dmuchają i formują gorącą masę szklaną, dosłownie wyczarowując kryształowe produkty na naszych oczach. Podczas zwiedzania poznamy jedną z 3 metod misternego formowania szklanych dzieł: dmuchanie, wolnoformowanie, prasowanie (w zależności od realizowanego planu produkcji) oraz inne niezwykle ciekawe stanowiska produkcyjne. Możemy również przyjrzeć się procesowi szlifowania oraz nanoszenia pięknych zdobień.

Bilet normalny – 23 zł

Bilet ulgowy (dzieci od 5 do 15 lat) – 18 zł

 

Zamek Chojnik znajduje się od Huty Szkła zaledwie 9 minut samochodem. Zamek jest jednym z najbardziej znanych ruin zamkowych na Dolnym Śląsku. Do dziś rozgrywane są tutaj turnieje rycerskie i zabawy dla mieszkańców. Przede wszystkim ze względu na świetne położenie (w dzielnicy Jeleniej Góry – Sobieszowie, blisko Szklarskiej Poręby), na szczycie dużego wzniesienia Chojnik, oraz możliwość podziwiania widoków karkonoskich z wieży zamku. Do budowli prowadzą dwa szlaki, zarówno dla amatorów pieszej wędrówki, jak i rowerzystów. Ci pierwsi mogą w trakcie wspinaczki spenetrować, znajdującą się na szlaku, tzw. Jaskinię Przemytników.

 

Muzeum Dom Gerharta Hauptmanna w Jagniątkowie – znajduje się w okolicy Zamku Chojnik (8 minut drogi samochodem).

Muzeum Miejskie „Dom Gerharta Hauptmanna” zostało utworzone w willi należącej do niemieckiego pisarza, laureata nagrody Nobla z 1912 r. Obecnie w willi znajduje się multimedialne muzeum poświęcone życiu i twórczości noblisty. Znane jest także jako miejsce promujące wielokulturowy charakter dziedzictwa regionu Dolnego Śląska, w którym mają miejsce ciekawe wydarzenia kulturalne. W poniedziałki muzeum jest nieczynne zaś w środę wstęp do muzeum jest bezpłatny.

Bilet normalny + park – 9zł

Bilet ulgowy + park – 6zł

Bilet rodzinny + park – 6 zł od osoby (dla dwóch osób dorosłych oraz min. dwóch osób małoletnich nieprzekraczających 16 – go roku życia)

wstęp tylko do parku:  2 zł/os. (dla wszystkich)

fotografowanie:  1 zł/os. (dla grupy do 20 osób - 5zł, powyżej 20 osób - 10 zł)

 

DZIEŃ 3

Zapora na Łomnicy, na rzece która jest jedną z najbardziej dzikich i niebezpiecznych rzek Karkonoszy (z Pałacu dostaniemy się w zaledwie w 20 minut samochodem). W górnym odcinku średni spadek jej wód wynosi 72 promile, podczas gdy w dolnym odcinku jest on siedmiokrotnie niższy. Już w średniowieczu koryto i dolinę rzeki przemierzali Walończycy w poszukiwaniu złota i kamieni szlachetnych.

Łomnica jest bardzo kapryśna i zdradliwa. Podczas powodzi w 1897 zniszczyła wiele domów, dróg, gospodarstw rolnych i  linię kolejową.

Obecnie zapora stanowi jedną z atrakcji turystycznych Karpacza. Przez jej koronę - mierzącą 105 metrów długości - przebiega czerwony szlak turystyczny, który prowadzi w kierunku wzniesienia Grabowiec. Nad północnym brzegiem zbiornika znajduje się restauracja słynąca z dancingów oraz występów gwiazd polskiej sceny muzycznej. Zapora i jej malownicze otoczenie stały się w Karpaczu fantastycznym miejscem spacerowym i idealnym punktem pamiątkowych sesji zdjęciowych.

 

Ogród Japoński Siruwia znajduje się w odległości 25 minut drogi od Zapory Łomnickiej. Ogród ten zachwyca bogactwem roślin i harmonijną kompozycją. To jeden z największych ogrodów japońskich w Polsce. Na wysokości 600 m n.p.m. i powierzchni 1,5 ha znajduje się siedem stawów, liczne strumienie oraz kilka wodospadów. Znajduje się tutaj imponująca kolekcja różaneczników - około 3000 krzewów w ponad 80 odmianach Cały ogród skomponowany jest zgodnie z zasadami tworzenia japońskich ogrodów oraz feng shui. Na terenie ogrodu znajduje się Najwyższy Plac Zabaw dla dzieci na Dolnym Śląsku.

Bilet normalny – 27 zł

Bilet ulgowy – 23 zł

 

Kolorowe Jeziorka – najlepiej się dostać do nich z Pałacu gdyż podróż samochodem to ok. 30 minut drogi. Kolorowe Jeziorka to jedna z wielu interesujących atrakcji Dolnego Śląska. To kompleks niewielkich jeziorek, które przyciągają turystów swoją niesamowitą barwą kontrastującą z zielonym listowiem ściany lasu.

Miejsce to  powstało w 1902 roku na terenie ówczesnej kopalni łupków pirytonośnych w okolicach Wielkiej Kopy. Obecnie to teren Rudawskiego Parku Krajobrazowego. Znajdziemy tu 4 jeziorka: Żółte Jeziorko, Purpurowe Jeziorko, Błękitne Jeziorko oraz Zielone Jeziorko. Nazwy jeziorek wzięły się od koloru wody. Specyficzne właściwości związków chemicznych występujących w skałach i glebie wpływają na jej barwę.

W 2011 roku Kolorowe Jeziorka znalazły się na III miejscu plebiscytu „7 nowych cudów Polski” organizowanym przez National Geographic Traveler.

Dostępny parking przy bramie wejściowej : 10zł/cały dzień

 

DODATKOWE INFORMACJE:

  • doba hotelowa rozpoczyna się od godz. 14.00 w dniu przyjazdu, a kończy się o godz. 11.00 w dniu wyjazdu
  • restauracja dostępna w Pałacu

 

 

DOKONAJ WSTĘPNEJ REZERWACJI - CENA ZALEŻY OD WYBRANEGO TERMINU!

 

 

 

Rezerwuj