2020 Neapol, Wybrzeże Amalfi 11-20.05.2020


 

         ZLOT CARAVANINGOWY PZM
         WŁOCHY - NEAPOL I WYBRZEŻE AMALFITAŃSKIE

         11-20.05.2020
      

 

 

Kampania czyli region administracyjny w południowych Włoszech. Nazwa regionu pochodzi od łacińskiego Campania felix, co znaczy „szczęśliwy kraj”. Kampania to region ze wspaniałą historią i kulturą. Jest to miejsce o wielkim znaczeniu historycznym, w końcu w tym regionie znajdują się zniszczone w 79 r. n.e. przez wybuch Wezuwiusza oskijskie Pompeje i Herkulanum. Stolicą Kampanii jest Neapol, miasto położne u podnóża Wezuwiusza założone w VIII wieku p.n.e. przez Greków, jako Partenope. Historyczne centrum Neapolu jest największe w Europie i jest wymienione przez UNESCO na Liście Światowego Dziedzictwa. Miejscem wartym odwiedzenia w Kampanii jest również Capri - rajska wyspa słynąca z pięknych widoków.  

Podczas zlotu odwiedzimy Wybrzeże Amalfitańskie, uznawane za najpiękniejsze wybrzeże Włoch. Region jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego Ludzkości. Piękne widoki, lazur morza i kolorowe miasteczka pnące się po wzgórzach. Zobaczymy prawdziwe perełki regionu jak, Amalfi, słynące z kolorowych domów Positano oraz Salerno.

 ZAKWATEROWANIE
 

11-16.05.2020 - 5 NOCLEGÓW
Varca d'Oro Naples Village, Via Orsa Maggiore, 80014 Varcaturo – Neapol, Włochy
Kemping zlokalizowany jest w małej miejscowości Varcaturo, 27 km na północ od Neapolu w pobliżu unikatowych zabytków archeologicznych i krajobrazowych. Kompleks turystyczny składający się z campingu i hotelu zajmuje teren o powierzchni 65 tysięcy m2 w dużej części porośnięty lasem iglastym. Położony nad morzem, zaledwie 200 m od prywatnej, piaszczystej  plaży. Kemping oferuje wiele usług zapewniających komfortowy pobyt, takich jak: restauracja z kuchnią włoską, bezprzewodowy dostęp do Internetu, pralnia, sauna, solarium, łaźnia turecka i amfiteatr. Piękne miejsce z rodzinną atmosferą i klimatem prawdziwych Włoch.


16-20.05.2020 - 4 NOCLEGI
Camping Village Paestum, Via Gino Birindelli, snc SP 175, Eboli, Włochy

Kemping Village Paestum, położony 30 km na południe od Salerno. W odległości 450 m od kempingu znajduje się prywatna, piaszczysta plaża. Wstęp na prywatną plażę jest bezpłatny tylko w sektorze F. Korzystanie z plaży w sektorach A, B, C, D, E, leżaki, parasole są dodatkow płatne.
Na terenie kempingu o powierzchni ponad 80 tysięcy m2 znajduje się amfiteatr w stylu starożytnego Rzymu i zespół 3 basenów: pełnowymiarowy (głęboki), brodzik i przypominający słoneczną lagunę basen ze zjeżdżalniami. Na kempingu znajdują się również prysznice z zimną i ciepłą wodą, toalety, pralnia, restauracja, bar, supermarket. 

 

 


PROGRAM  

Poniedziałek 11.05.2020
Przejazd na camping Varca d'Oro Naples Village. 
Wieczorem na campingu spotkanie organizacyjne z komandorem.

Wtorek 12.05.2020
Wycieczka autokarowa z przewodnikiem - Neapol 
Neapol jest malowniczym miastem, położonym nad Zatoką Neapolitańską, u stóp Wezuwiusza. Słynie przede wszystkim z historycznego Starego Miasta wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Neapol zachwyca nie tylko wspaniałymi zabytkami, ale również przyciąga miłośników włoskiej kuchni. Będąc w Neapolu trzeba rozsmakować się w pizzy, makaronach, mozzarelli, a także wypić pyszną kawę. Neapol to też jedno z niewielu włoskich miast, po którym można poruszać się metrem. Warto je zobaczyć, zwłaszcza, że stacje tamtejszego metra to prawdziwe działa sztuki. Niezwykle wąskie uliczki, wszechogarniający gwar i chaos sprawiają, że Neapol ma swój niepowtarzalny klimat i urok. Podczas wycieczki przerwa na obiad. Obiad 
dodatkowo płatny u komandora około 15 EUR/osoba (pizza, napój, deser).

Środa 13.05.2020
Wycieczka autokarowa z przewodnikiem - Pompeje, Herkulanum 

 Około 20 km na południe od Neapolu znajdują się słynne ruiny Pompejów i Herkulanum. W 79 roku p.n.e. region Kampanii został zniszczony w wyniku potężnej erupcji wulkanu -Wezuwisz. Z mapy zniknęły ówczesne miasta, takie jak: Pompeje, Herkulanum, Oplontis, czy Boscoreale. Spośród których, to właśnie Herkulanum jest najlepiej zachowaną kolebką starożytnych budowli. Popiół wulkaniczny, który pogrzebał miasta, sprawił, że budowle oraz przedmioty przetrwały do dziś w prawie nienaruszonym stanie, podobnie jak odbite w zastygłej lawie kształty ciał ludzkich i zwierząt. Podczas wycieczki przerwa na obiad. Obiad dodatkowo płatny u komandora około 15 EUR/osoba. 

Czwartek 14.05.2020
Wycieczka promem na wyspę Capri 

Rejs wokół wyspy. Capri to niewielka wyspa w Zatoce Neapolitańskiej, ulubione miejsce cesarzy rzymskich, którzy wznosili tam swoje letnie rezydencje. Dzisiaj Capri jest również jednym z najpopularniejszych i najdroższych kurortów na świecie.  Śródziemnomorski klimat i piękne widoki przyciągają wielu turystów, jak również artystów. Wielu sławnych ludzi posiada tam własne domy. Capri jest symbolem prestiżu i luksusu. Wśród wąskich, krętych uliczek znajdują się liczne sklepiki z miejscowymi wyrobami, ekskluzywne hotele, butiki i barwne, kwitnące ogrody. Wapienna budowa wyspy sprzyja powstawaniu wielu jaskiń. Ciekawostką jest fakt, że z Capri pochodzi popularna na całym świecie sałatka Caprese. Przyrządzana z mozzarelli, pomidorów, bazylii, oliwy i soli. Podczas wycieczki przerwa na obiad. Obiad dodatkowo płatny u komandora około 20 EUR/osoba.

Piątek 15.05.2020
Dzień wolny. 

Sobota 16.05.2020
Przejazd na camping
Village Paestum, Via Gino Birindelli, snc SP 175, Eboli,
Zakwaterowanie w godz. 14:00-21:00

Niedziela 17.05.2020

Dzień wolny. 

Poniedziałek 18.05.2020
Wycieczka promowa z przewodnikiem - Salerno, Amalfi, Positano 

Wybrzeże Amalfitańskie zachwyca niezwykłymi widokami, kolorowymi budynkami zawieszonymi na skałach i lazurem morza. Stanowi jeden z najatrakcyjniejszych widokowo rejonów Włoch. Na dowód tego zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego Ludzkości. Podczas wycieczki odwiedzimy słynne miasteczeczka regionu jak: Salerno, Amalfi, Positano. Spędzając czas w Positano koniecznie trzeba spróbować likieru cytrynowego Limoncello oraz pysznych lodów cytrynowych. Podczas wycieczki przerwa na obiad. Obiad dodatkowo płatny u komandora około 20 EUR/osoba.

Wtorek 19.05.2020
Dzień wolny.

Środa 20.05.2020
Wykwaterowanie z campingu do godz. 12:00. Zakończenie zlotu


Z uwagi na warunki pogodowe daty realizacji wycieczek mogą ulec zmianie
 

 

 

CENNIK ZLOTU W EUR
cena zostanie przeliczona na PLN przy dopłacie
zgłoszenia
do 31.03.2020
Załoga 2 osobowa        1110 EUR   2 osoby
Załoga 1 osobowa   610 EUR   1 osoba
Dodatkowa osoba 470 EUR   1 osoba
** Opcjonalne ubezpieczenie KL i NNW SIGNAL IDUNA Bezpieczne Podróże 
(wariant rozszerzony o choroby przewlekłe i nowotworowe)
  30 EUR  
  1 osoba

 


 

CENA OBEJMUJE

 • zakwaterowanie na campingu we własnym kamperze, przyczepie na parcelach
 • podłączenie do prądu
 • opieka i pomoc komandora PZM
 • składka na TFG
 • wycieczki z polskim przewodnikiem 
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, bilety na prom podczas wycieczek
 • ubezpieczenie podstawowe KL i NNW Signal Iduna*

* Ubezpieczenie KL i NNW zakres podstawowy bez nastepstw chorób przewlekłych i nowotworowych. 
Ubezpieczenie od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków w firmie Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. zawiera: koszty leczenia do państw Europy (20.000 EUR), koszty ratownictwa (6.000 EUR), następstwa nieszczęśliwych wypadków za 100% uszczerbku na zdrowiu (15.000 PLN), z tytułu śmierci (15.000 PLN) oraz bagaż podróżny (1.000 PLN). Zakres ochrony ubezpieczeniowej jest określony na podstawie umowy generalnej nr 205510. 
Ogólne warunki ubezpieczenia Bezpieczne Podróże.
 

 

DODATKOWE OPŁATY NA MIEJSCU

 • obiady podczas wycieczek, płatne gotówką u komandora
 • podatek turystyczny 
   

UWAGI

 • Impreza będzie realizowana dla grupy minimum 20 osób. W przypadku braku zakładanej liczby zgłoszeń organizator ma prawo odwołać imprezę.
 • Program może ulec zmianie.DODATKOWE OPCJONALNE UBEZPIECZENIA - PŁATNE W BIURZE PZM 


Opcjonalnie w biurze PZM-Travel można wykupić następujące ubezpieczenia: 

 1. ** Ubezpieczenie KL i NNW zakres rozszerzony o nastepstwa chorób przewlekłych i nowotworowych. Cena 3 EUR/osoba/dzień. 
  Ubezpieczenie od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków w firmie Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. zawiera: koszty leczenia do państw Europy (10.000 EUR), koszty ratownictwa (6.000 EUR), następstwa nieszczęśliwych wypadków za 100% uszczerbku na zdrowiu (15.000 PLN), z tytułu śmierci (15.000 PLN) oraz bagaż podróżny (1.000 PLN). Zakres ochrony ubezpieczeniowej jest określony na podstawie umowy generalnej nr 205510.
  Ogólne warunki ubezpieczenia Bezpieczne Podróże.

   
 2. Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy zakres podstawowy bez nastepstw chorób przewlekłych i nowotworowych.
  Koszt ubezpieczenia wynosi 3 % ceny imprezy. Ogólne warunki ubezpieczenia OWU KIT Bezpieczne Podróże
  Zawarcie umowy ubezpieczenia kosztów imprezy turystycznej (kosztów rezygnacji) może nastąpić:
  - do 5 dni od daty zawarcia umowy uczestnictwa w imprezie turystycznej (wpłaty całości lub zaliczki), gdy do rozpoczęcia imprezy turystycznej jest więcej niż 30 dni
  - w dniu zawarcia umowy uczestnictwa w imprezie turystycznej (wpłaty całości lub zaliczki), gdy do rozpoczęcia imprezy turystycznej jest mniej niż 30 dni
 1. Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy zakres rozszerzony o nastepstwa chorób przewlekłych i nowotworowych.
  Koszt ubezpieczenia wynosi 8 % ceny imprezy. 
  Ogólne warunki ubezpieczenia OWU KIT Bezpieczne Podróże
  Zawarcie umowy ubezpieczenia kosztów imprezy turystycznej (kosztów rezygnacji) może nastąpić:
  - do 5 dni od daty zawarcia umowy uczestnictwa w imprezie turystycznej (wpłaty całości lub zaliczki), gdy do rozpoczęcia imprezy turystycznej jest więcej niż 30 dni
  - w dniu zawarcia umowy uczestnictwa w imprezie turystycznej (wpłaty całości lub zaliczki), gdy do rozpoczęcia imprezy turystycznej jest mniej niż 30 dni

 FORMULARZ REZERWACYJNY


 

Rezerwuj
 

Galeria