23-30.06.24. Adria Rally Chorwacja Sibenik camping Amadria Park


 

         24 ADRIA RALLY
         Chorwacja, Sibenik
         Camping Amadria Park

         23-30.06.2024 
         
            

 


Zapraszamy Państwa do udziału w 24 ADRIA RALLY, organizowanym przez Chorwackie Stowarzyszenie Kempingowe UKH. Impreza odbędzie się na campingu Amadria Park w miejscowości Szibenik.

Sibenik to urocze nadmorskie miasteczko położone nad ujściem rzeki Krka do Morza Adriatyckiego, pomiędzy Zadarem a Splitem. Koryto rzeki Krka ma tylko 70 km długości, ale jest jednym z najpiękniejszych obszarów przyrodniczych w Chorwacji. Słynie ze spektakularnych wodospadów i jezior. W niektórych z nich można nawet pływać. Naprzeciwko wybrzeża wyłaniają się wyspy Kornati, które są częścią rezerwatu przyrody. 

Starannie zaplanowany kurort zbudowany jest wokół morza śródlądowego. Oferuje wysokiej jakości usługi: restauracje, baseny. Prawdziwą atrakcją jest zlokalizowany koło kempingu aquapark (dodatkowo płatny). Ogromny park wodny położony jest na powierzchni 7800 m2. Ma super leniwą rzekę z niesamowitymi efektami specjalnymi i 6 ekscytującymi zjeżdżalniami wodnymi, z których jedna ma prawie 14 metrów wysokości.
 

 

 

ZAKWATEROWANIE

AMADRIA PARK CAMPING ŠIBENIK
22000 Šibenik, Hoteli Solaris 86

GPS: 43.699155,15.879316
https://amadriaparkcamping.com/


Amadria Park Camping Šibenik (dawny kemping Solaris) jest częścią ośrodka wypoczynkowego z hotelami i portem. Goście kempingowi mogą korzystać z wielu atrakcji, a jest ich bardzo dużo! Przebywasz tutaj w miejscu, które w dzień i w nocy tętni życiem. Rozkoszuj się wspaniałymi wakacjami i daj się zaprosić przez wesołe odgłosy z barów i restauracji na wieczór pełen rozrywki.

Malownicze położenie. Kemping leży w ładnym lesie sosnowym obok plaży i blisko portu jachtowego. Nad morzem można wspaniale spędzić czas. Amadria Park Camping Sibenik to tętniący życiem kemping z basenem w części kempingowej  i innymi atrakcjami dla wszystkich grup wiekowych. Koniecznie sprawdź wspaniałe pole do mini golfa, które jest prawdziwą atrakcją. 

Największy aquapark na adriatyckim wybrzeżu. W innej części ośrodka obecny jest duży i luksusowy aquapark (wstęp płatny), unikalny architektonicznie i największy na adriatyckim wybrzeżu, w sercu Dalmacji między Kids hotel Andrija i Beach hotel Jakov. Dzieci i dorośli mogą przez cały dzień dobrze się bawić nad wodą. Dzieci poniżej 6 lat tylko pod opieką dorosłych. Jest to fantastyczny kompleks ze sztuczną rzeką, zjeżdżalniami oraz wodospadami. A co powiesz na luksusowe centrum odnowy biologicznej z różnymi punktami usługowymi, w tym salonem fryzjerskim? Tutaj możesz świetnie się zrelaksować i dać się rozpieścić. Potem możesz dalej się bawić do samego rana na imprezach, w różnych restauracjach i barach. Częściowo żwirowe plaże są atrakcyjne dla dzieci, między innymi z powodu obecnych tam placów zabaw. Obecny jest tam również natrysk plażowy oraz wypożyczalnia leżaków i parasoli.

Sport i gastronomia. Amatorzy sportu mogą w Amadria Park Camping Šibenik grać w koszykówkę, piłkę nożną, siatkówkę plażową, tenisa ziemnego i stołowego, mini golfa, uprawiać sporty wodne lub wynająć rower (nie wszystkie obiekty sportowe są za darmo). W sklepie z pamiątkami na kempingu Solaris można kupić drobne prezenty. Jeśli chcesz sam ugotować obiad, zrób zakupy w obecnym tutaj supermarkecie. Restauracja na terenie kempingu jest jednak bardzo dobra, więc być może będziesz tam jadł codziennie obiad! Można także zamówić posiłki na wynos w snack barze. 

Historyczne miasta i parki narodowe. W cudownej, śródziemnomorskiej okolicy wokół Amadria Park Camping Šibenik, znajdują się m. in. Parki Narodowe Krka i Kornati. Można tutaj rozkoszować się przepiękną naturą. W pobliżu możliwe jest uprawianie rożnych sportów i obecne są restauracje. W odległości zaledwie 6 km leży historyczne miasto Šibenik, które z pewnością warto zwiedzić, również z powodu różnych imprez, które są tutaj regularnie organizowane.


 

   


PROGRAM 

Niedziela 23.06.2024
Przyjazd, rejestracja i zakwaterowanie uczestników

Poniedziałek 24.06.2024
Dzień wolny na indywidualne zajęcia i spotkania towarzyskie
Wycieczka fakultatywna: wycieczka autokarowa do Szybenika
19:00 – Oficjalna ceremonia otwarcia z programem rozrywkowym i kolacją dla wszystkich uczestników

Wtorek 25.06.2024
Dzień wolny na indywidualne zajęcia i spotkania towarzyskie

Środa 26.06.2024
Dzień wolny na indywidualne zajęcia i spotkania towarzyskie
Wycieczka fakultatywna: rejs statkiem do Parku Narodowego Kornati
Spotkanie przedstawicieli klubów kempingowych i organizatorów

Czwartek 27.06.2024
Dzień wolny na indywidualne zajęcia i spotkania towarzyskie

Piątek 28.06.2024
Dzień wolny na indywidualne zajęcia i spotkania towarzyskie
Wycieczka fakultatywna: wycieczka autokarowa do Parku Narodowego Krka
Prezentacje spotkań caravaninngowych organizowanych przez zaprzyjaźnione kluby

Sobota 29.06.2024
Światowy Dzień Campingu

Niedziela 30.06.2024
Zakończenie zlotu. Wykwaterowanie z campingu

 

WYCIECZKI FAKULTATYWNE

Wycieczki bez polskiego przewodnika przygotowane przez organizatora, klub UKH. Opłata w EUR na miejscu. Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja miejsc. Warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się minimalnej liczby 30 osób. W przypadku zgłoszenia mniejszej liczby osób wycieczki mogą zostać odwołane przez organizatora lub może zostać ustalona inna cena.
 

1. Wycieczka do Szybenika - Poniedziałek 24.06.2024

Cena/osoba:
Przy min. 40 os. 34,00 €
Przy min. 35 os. 38,00 €
Przy min. 30 os. 42,00 €

Cena obejmuje:

 • przejazd autokarem
 • 2-godz. zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem (jęz. ang.)
 • bilet do katedry św. Jakuba
 • podatek VAT
Krótki przejazd autokarem na główny dworzec autobusowy Szybenika, gdzie na grupę będzie czekał lokalny przewodnik (oprowadzanie w jęz. angielskim), który będzie towarzyszył grupie. Podczas spaceru odkryjemy najsłynniejsze i najciekawsze punkty miasta: XVII. wieczny ratusz, IV. Pomnik króla Petara Kresimira, budynek Chorwackiego Teatru Narodowego, kościół św. Frane z relikwiarzem Nikoli Tavelica, klasztor św. Lucjusza Benedykta, kościół św. Lovre, park Roberto de Visiani i najsłynniejsza budowla miasta, katedra św. Jakuba, która należy do światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. W ramach wycieczki po Szybeniku przejdziemy przez stare miasto, zatrzymując się we wszystkich ważnych miejscach, poznamy historię i rozwój miasta, jego sławnych ludzi, którzy wpłynęli na rozwój miasta, oraz jego twierdze, które chroniły miasto przed zagrożeniem tureckim. Są to dziś charakterystyczne zabytki Szybenika. Najbardziej zapadającym w pamięć widokiem są 74 głowy umieszczone w absydzie przez Juraja Dalmatinaca. Polecamy także odwiedzenie śródziemnomorskiego ogrodu klasztornego św. Lovre, który po stu latach zaniedbań został odrestaurowany i otwarty w 2007 roku. Jest to integralna część klasztoru św. Lovre, unikalnego w Chorwacji. W centrum ogrodu znajduje się źródło otoczone śródziemnomorskimi ziołami i przyprawami. Czas trwania wycieczki to około 3 godziny. 

 

2. Rejs statkiem do Parku Narodowego Kornati - Środa 26.06.2024

Cena/osoba: 65 €

Cena obejmuje:

 • rejs statkiem
 • opiekę lokalnego przewodnika (jęz. ang.)
 • powitalny aperitif (domowy napój ziołowy)
 • obiad na łodzi (filet z dorsza lub grillowany kurczak z ziemniakami zasmażanymi, surówka z kapusty
 • napój: wino białe, woda mineralna, sok do wyboru)
 • bilet do Parku Narodowego
 • podatek VAT
Wypłynięcie łodzią z Amadria Park z molo przed Hotelem Niko na całodniową wycieczkę na Kornati, która będzie wyjątkowym przeżyciem, gdyż łodzią przepłyniemy cały archipelag Kornati. Zatrzymujemy się w największej zatoce Telascicy, gdzie będziesz miał okazję popływać w słonym jeziorze Mir i zobaczyć skały wznoszące się na wysokość 161 m n.p.m. Czas trwania wycieczki to około 8,5 godziny.

 

3. Wycieczka autokarem do Parku Narodowego Krka - Piątek 28.06.2024
 

 

Cena/osoba: 110,50 €

Cena obejmuje: 

 • zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem w jęz. ang.
 • bilet do Parku Narodowego
 • podatek VAT


Półgodzinny przejazd autokarem do Parku Narodowego Krka. 
Program: Zwiedzanie Skradinskiego Buku z lokalnym przewodnikiem w jęz. angielskim. 
Spacer ścieżkami i mostami prowadzącymi wzdłuż formacji wodospadów.
Wizyta w zbiorach narodowych, zwiedzanie warsztatu tkackiego i prezentacja.
Zwiedzanie młynów i kolumn w pierwszej na świecie elektrowni wodnej, która oświetliła miasto Sibenik. To zapierające dech w piersiach przeżycie dla wszystkich odwiedzających.
Goście mogą spędzić w parku około 3 godzin. Zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem w jęż. angielskim trwa około 1 godziny. Po zwiedzaniu lunch serwowany w lokalnej restauracji (danie mięsne z sałatką + 1 napój). Powrót autokarem do Amadria Park.

 

  

 

CENNIK ZLOTU W EUR

Zgłoszenia przyjmujemy do 10.05.2024

Osoba dorosła  

165 EUR 

1 osoba 

Dodatkowa osoba 3 - 18 lat

80 EUR 

1 osoba 

Dziecko do 2 lat w towarzystwie 2 osób dorosłych

gratis

1 osoba 

Ubezpieczenie podstawowe KL i NNW Signal Iduna*

8 EUR

1 osoba  CENA OBEJMUJE

 • zakwaterowanie na campingu we własnym kamperze, przyczepie - obszar bez wydzielonych parcel 
 • podłączenie do prądu
 • program organizatora 
 • drink i kolacja powitalna
 • opłata rejestracyjna, opłata klimatyczna

 

*OPCJONALNE UBEZPIECZENIA - PŁATNE W BIURZE PZM przy rezerwacji

Ubezpieczenie podstawowe KL i NNW Signal Iduna. Pakiet zawiera ochronę  w przypadku zaostrzenia choroby przewlekłej oraz nagłego zachorowania spowodowanego Sars-Cov-1 lub Sars-Cov-2 z ich mutacjami. Wybraliśmy dla Państwa ubezpieczenie pakietowe w firmie Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., które zawiera: koszty leczenia do państw Europy (30.000 EUR), następstw nieszczęśliwych wypadków za 100% uszczerbku na zdrowiu (15000 PLN) oraz bagażu podróżnego (1000 PLN). Zakres ochrony ubezpieczeniowej jest określony na podstawie umowy generalnej nr 205510 z Signal Iduna TU S.A. z zakresie OUW Standard. Ogólne warunki ubezpieczenia: OWU Bezpieczne Podróże  Razem z dokumentami podróży otrzymacie Państwo potwierdzenie ubezpieczenia wraz z numerem umowy generalnej, OWU oraz numer telefonu Centrali Alarmowej w Warszawie, z którą należy się kontaktować w razie wystąpienia zdarzenia objętego ubezpieczeniem KL, a w szczególności, gdy konieczna jest hospitalizacja ubezpieczonego. Dokonując rezerwacji oświadczacie Państwo w zakresie ubezpieczenia KL i NNW, że:

 • Otrzymałem/liśmy Ogólne Warunki Ubezpieczenia Bezpieczne Podróże zatwierdzone uchwałą nr 4/Z/2018 Zarządu Signal Iduna Polska TU S.A z dnia 31.01.2018.
 • Ubezpieczony wyraża zgodę na udostepnienie Signal Iduna przez podmioty udzielające świadczeń zdrowotnych dokumentacji medycznej oraz przez NFZ nazw i adresów świadczeniobiorców (a także zwalnia lekarzy w kraju i zagranicą z tajemnicy lekarskiej) w celu ustalenia prawa do świadczenia z zawartej umowy ubezpieczenia i wysokości tego świadczenia. Zgoda jest ważna pod warunkiem zaistnienia zdarzenia ubezpieczeniowego.
 • Dane Ubezpieczonych będą udostępnione do Signal Iduna Polska TU S.A. w celu realizacji umowy ubezpieczenia.

WYCIECZKI I DODATKOWE OPŁATY NA MIEJSCU

 • Wycieczki fakultatywne przygotowane przez organizatora, klub UKH
 • Warunkiem uczestnictwa w wycieczce jest zgłoszenie się minimalnej liczby osób. W przypadku niskie frekwencji cena ulegnie zmianie lub wycieczka zostanie odwołana. 
 • Wycieczki (bez polskiego przewodnika) przygotowane przez organizatora. Opłata w EUR na miejscu. Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja miejsc.

 

UWAGI

 • Zlot jest realizowane jako wyjazd indywidualny, bez polskiego komandora z PZM
 • ​Organizatorem zlotu jest chorwacki klub caravaningowy UKH. W przypadku rezygnacji z imprezy obowiązują warunki anulacji ustalone przez organizatora, a nie biuro PZM-Travel


ZNIŻKI

 • 20% zniżki od regularnej ceny kempingu za pobyt w okresie 7 dni przed rozpoczęciem zlotu i 7 dni po jego zakończeniu.

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY NA ZLOT 

 

 

 

 

Rezerwuj