28.05-02.06.2022 Bolonia, San Marino


 

         ZLOT CARAVANINGOWY PZM
         WŁOCHY - BOLONIA, SAN MARINO

         28.05-02.06.2022

       
Mamy komplet uczestników na zlot Bolonia
      


 

Emilia Romania to jeden z największych włoskich regionów, skąd pochodzą trzy najpopularniejsze włoskie produkty: szynka Prosciutto di Parma, parmezan Parmigiano Reggiano oraz ocet balsamiczny Aceto Balsamico TradizionalePoza tym, region słynie z produkcji luksusowych samochodów: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Ducati i Pagani. Jest znany również z popularnych kurortów wakacyjnych, jak: Rimini, Ravenna, Cesantico. Podczas zlotu odwiedzimy najsłynniejsze atrakcje regionu: Bolonię, Modenę, Rawennę i San Marino. Będzie również czas na wypoczynek na plaży.

 


ZAKWATEROWANIE
28.05-02.06.2022 - 5 NOCLEGÓW

Adriano Family Camping Village ****
Via dei Campeggi 7, 48122 - Punta Marina Terme, Włochy
Współrzędne GPS: 44°26'1"N 12°17'46"E

Camping Adriano Family Village położony w miejscowości Punta Marina Terme, 10 km na wschód od Rawenny. Znajduje się w odległości 400m od piaszczystej plaży. Główną atrakcją kempingu jest wspaniały aquapark. Do dyspozycji gości campingu jest snack bar, pizzeria, restauracja. Dostępne jest także świeże pieczywo. Dla amatorów aktywnego wypoczynku w okolicy dostępne są szlaki rowerowe. Poza tym, jest to idealny punkt wypadowy na wycieczki po okolicy. Warto wybrać się do Rawenny, San Marino, czy Bolonii. Podatek turystyczny około 2 EUR/osoba/dzień płatny gotówką u komandora 
 

 


PROGRAM  

Sobota 28.05.2022
Przejazd na camping, zakwaterowanie. 
Wieczorem spotkanie organizacyjne z komandorem.


Niedziela 29.05.2022
Dzień wolny. Czas na wypoczynek na plaży lub indywidualne zwiedzanie okolicy.


Poniedziałek 30.05.2022
Wycieczka autokarowa z przewodnikiem - Rawenna, San Marino
San Marino to najstarsza republika i jedno z najmniejszych państw świata. W Europie mniejsze są tylko Watykan i Monako. Stanowi enklawę na terytorium Włoch. Republika San Marino jest położona w Apeninach, około 30 km na południowy - zachód od Rimini. Gówna część terytorium kraju znajduje się na zboczach góry Monte Titano o wysokości 739 m n.p.m. Według legendy pierwszą osadę na Monte Titano założył święty Maryn, który żył w IV wieku. Aby uchronić się przed prześladowaniem chrześcijan ukrył się na górze, gdzie zbudował kościół i założył wspólnotę. W 2008 roku zabytkowe centrum stolicy San Marino zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Rawenna znajduje się zalewdwie 10 km od campingu Adriano Family Village. Jest to jedno z trzech najważniejszych miast regionu Emilia-Romania. Turyści przyjeżdżają tutaj, aby podziwiać świetnie zachowane, bezcenne bizantyjskie mozaiki i odwiedzać miejsca związane z poetą i filozofem Dante Alighieri.Wtorek 31.05.2022
Wycieczka autokarowa z przewodnikiem - Bolonia, Modena
Stolicą regionu jest Bolonia, która może poszczycić się najstarszym europejskim uniwersytetem, na którym studiowali m.in. Dante Alighieri, Mikołaj Kopernik, Jan Kochanowski, Francesco Petrarca, Romano Prodi, czy Umberto Eco. Bolonia często nazywana jest Czerwonym Miastem od koloru dachów i murów budynków. Symbolem miasta są wieże, w tym najsłynniejsze i najwyższe „krzywe wieże" Asinella i Garisenda. Poza tym, o Bolonii mówi się, że jest też „La Grassa”, czyli tłusta ze względu na swą kaloryczną kuchnię. Międzynarodową sławę zyskało pochodzące z Bolonii danie makaron po bolońsku, czyli tagliatelle z mięsno-pomidorowym sosem. 
Będąc w regionie Emilia Romania nie można pominąć uroczej Modeny związanej z produkcją tradycyjnego octu balsamicznego. Poza tym, Modena jest związana z marką Ferrari, ponieważ tam przyszedł na świat jej założyciel - Enzo Ferrari. Kolejną ważną postacią pochodzącą z Modeny jest Luciano Pavarotti. 


Środa 01.06.2022
Dzień wolny. 
Czas na wypoczynek na plaży lub indywidualne zwiedzanie okolicy.


Czwartek 02.06.2022
Wykwaterowanie z campingu. Zakończenie zlotu lub przejazd na zlot Europa Rally w Larino 02-06.06.2022 
 

 

 

CENNIK ZLOTU W EUR
cena zostanie przeliczona na PLN przy dopłacie

 

Załoga 2 osobowa    700 EUR   2 osoby
Załoga 1 osobowa   380 EUR   1 osoba
Dodatkowa osoba   260 EUR   1 osoba
** Opcjonalne ubezpieczenie KL i NNW SIGNAL IDUNA Bezpieczne Podróże 
(wariant rozszerzony o choroby przewlekłe i nowotworowe)
6 EUR  
  1 osoba

 


 

CENA OBEJMUJE

 • zakwaterowanie na campingu we własnym kamperze, przyczepie na parcelach
 • podłączenie do prądu
 • opieka i pomoc komandora PZM ( Marek P.)
 • składka na TFG
 • wycieczki z polskim przewodnikiem 
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • ubezpieczenie podstawowe KL i NNW Signal Iduna*

Cena imprezy zawiera ubezpieczenie kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków, zakres podstawowy, bez chorób przewlekłych i nowotworowych. Wybraliśmy dla Państwa ubezpieczenie pakietowe w firmie Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., które zawiera: koszty leczenia do państw Europy (20.000 EUR), następstw nieszczęśliwych wypadków za 100% uszczerbku na zdrowiu (15000 PLN), z tytułu śmierci (15000 PLN) oraz bagażu podróżnego (1000 PLN). Zakres ochrony ubezpieczeniowej jest określony na podstawie umowy generalnej nr 205510 z Signal Iduna TU S.A. z zakresie OUW Standard.
Ogólne warunki ubezpieczenia: OWU Bezpieczne Podróże
Razem z dokumentami podróży otrzymacie Państwo potwierdzenie ubezpieczenia wraz z numerem umowy generalnej, OWU oraz numer telefonu Centrali Alarmowej w Warszawie, z którą należy się kontaktować w razie wystąpienia zdarzenia objętego ubezpieczeniem KL, a w szczególności, gdy konieczna jest hospitalizacja ubezpieczonego. 
Dokonując rezerwacji oświadczacie Państwo w zakresie ubezpieczenia KL i NNW, że:
- Otrzymałem/liśmy Ogólne Warunki Ubezpieczenia Bezpieczne Podróże zatwierdzone uchwałą nr 4/Z/2018 Zarządu Signal Iduna Polska TU S.A z dnia 31.01.2018.
- Ubezpieczony wyraża zgodę na udostepnienie Signal Iduna przez podmioty udzielające świadczeń zdrowotnych dokumentacji medycznej oraz przez NFZ nazw i adresów świadczeniobiorców (a także zwalnia lekarzy w kraju i zagranicą z tajemnicy lekarskiej) w celu ustalenia prawa do świadczenia z zawartej umowy ubezpieczenia i wysokości tego świadczenia. Zgoda jest ważna pod warunkiem zaistnienia zdarzenia ubezpieczeniowego.
- Dane Ubezpieczonych będą udostępnione do Signal Iduna Polska TU S.A. w celu realizacji umowy ubezpieczenia.

 

DODATKOWE OPŁATY NA MIEJSCU

 • obiady podczas wycieczek, płatne gotówką u komandora
 • podatek turystyczny około 2 EUR/osoba/dzień płatny gotówką u komandora 
   

UWAGI

 • Impreza będzie realizowana dla grupy minimum 20 osób. W przypadku braku zakładanej liczby zgłoszeń organizator ma prawo odwołać imprezę.
 • ​Daty wycieczek i program mogą ulec zmianie.

 

ŚRODKI BEZPIECZEŃSTWA DOT. COVID-19 - WYMAGANIA DLA PODRÓZNYCH

Wszyscy uczestnicy zlotu muszą okazać dowód pełnego zaszczepienia lub dowód przejścia zakażenia COVID-19 w ciągu ostatnich 6 miesięcy. Uczestnicy muszą również okazać ujemny wynik testu antygenowego wykonanego nie więcej niż 24 godziny przed wyjściem do zwiedzanych obiektów.
Podczas wycieczek autokarowych należy mieć założone maseczki ochronne.DODATKOWE OPCJONALNE UBEZPIECZENIA - PŁATNE W BIURZE PZM 

 

Opcjonalnie w biurze PZM-Travel można wykupić następujące ubezpieczenia: 

 1. ** Ubezpieczenie KL i NNW zakres rozszerzony o nastepstwa chorób przewlekłych i nowotworowych. Dopłata 1 EUR/osoba/dzień. 
  Ubezpieczenie od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków w firmie Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. zawiera: 
  koszty leczenia do państw Europy (20.000 EUR), następstw nieszczęśliwych wypadków za 100% uszczerbku na zdrowiu (15000 PLN), z tytułu śmierci (15000 PLN) oraz bagażu podróżnego (1000 PLN). Zakres ochrony ubezpieczeniowej jest określony na podstawie umowy generalnej nr 205510 z Signal Iduna TU S.A. z zakresie OUW Standard.
  Ogólne warunki ubezpieczenia: 
  OWU Bezpieczne Podróże
  Razem z dokumentami podróży otrzymacie Państwo od nas potwierdzenie ubezpieczenia wraz z numerem umowy generalnej, OWU oraz numer telefonu Centrali Alarmowej w Warszawie, z którą należy się kontaktować w razie wystąpienia zdarzenia objętego ubezpieczeniem KL, a w szczególności, gdy konieczna jest hospitalizacja ubezpieczonego. Dokonując rezerwacji oświadczacie Państwo w zakresie ubezpieczenia KL i NNW, że:
  - Otrzymałem/liśmy Ogólne Warunki Ubezpieczenia Bezpieczne Podróże zatwierdzone uchwałą nr 4/Z/2018 Zarządu Signal Iduna Polska TU S.A z dnia 31.01.2018.
  - Ubezpieczony wyraża zgodę na udostepnienie Signal Iduna przez podmioty udzielające świadczeń zdrowotnych dokumentacji medycznej oraz przez NFZ nazw i adresów świadczeniobiorców (a także zwalnia lekarzy w kraju i zagranicą z tajemnicy lekarskiej) w celu ustalenia prawa do świadczenia z zawartej umowy ubezpieczenia i wysokości tego świadczenia. Zgoda jest ważna pod warunkiem zaistnienia zdarzenia ubezpieczeniowego.
  - Dane Ubezpieczonych będą udostępnione do Signal Iduna Polska TU S.A. w celu realizacji umowy ubezpieczenia.
   
 2. Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy zakres podstawowy, bez chorób przewlekłych i nowotworowych. 
  Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji RGH ze 100% zwrotem przy sumie maksymalnie do 3000 PLN/osoba z uwzględnieniem nagłego zachorowania na COVID-19 zgodnie z ogólnymi warunkami ubezpieczenia: OWU KIT Bezpieczne Rezerwacje.
  Wysokość składki ubezpieczenia wynosi 5% ceny imprezy.

  Zawarcie umowy ubezpieczenia kosztów imprezy turystycznej (kosztów rezygnacji) może nastąpić:
  - do 7 dni od daty zawarcia umowy uczestnictwa w imprezie turystycznej (wpłaty całości lub zaliczki), gdy do rozpoczęcia imprezy turystycznej jest więcej niż 30 dni
  - w dniu zawarcia umowy uczestnictwa w imprezie turystycznej (wpłaty całości lub zaliczki), gdy do rozpoczęcia imprezy turystycznej jest mniej niż 30 dni
  Wybierając ubezpieczenie Koszty Imprezy Turystycznej Bezpieczne Rezerwacje oświadczacie Państwo, że:
  - Otrzymałem/liśmy Ogólne Warunki Ubezpieczenia Koszty Imprezy Turystycznej Bezpieczne Rezerwacje zatwierdzone uchwałą nr 48/Z/2018 Zarządu Signal Iduna Polska TU S.A. z dnia 30.08.2018, zmienione aneksem nr 1 z dnia 16.04.2020.
  - Ubezpieczony wyraża zgodę na udostepnienie Signal Iduna przez podmioty udzielające świadczeń zdrowotnych dokumentacji medycznej oraz przez NFZ nazw i adresów świadczeniobiorców (a także zwalnia lekarzy w kraju i zagranicą z tajemnicy lekarskiej) w celu ustalenia prawa do świadczenia z zawartej umowy ubezpieczenia i wysokości tego świadczenia. Zgoda jest ważna pod warunkiem zaistnienia zdarzenia ubezpieczeniowego.
  - Dane Ubezpieczonych będą udostępnione do Signal Iduna Polska TU S.A. w celu realizacji umowy ubezpieczenia.

   
 3. Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy zakres rozszerzony o choroby przewlekłe i nowotworowe. 
  Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji RGH ze 100% zwrotem przy sumie maksymalnie do 3000 PLN/osoba z uwzględnieniem nagłego zachorowania na COVID-19 zgodnie z ogólnymi warunkami ubezpieczenia: OWU KIT Bezpieczne Rezerwacje.
  Wysokość składki ubezpieczenia wynosi 7% ceny imprezy.

  Zawarcie umowy ubezpieczenia kosztów imprezy turystycznej (kosztów rezygnacji) może nastąpić:
  - do 7 dni od daty zawarcia umowy uczestnictwa w imprezie turystycznej (wpłaty całości lub zaliczki), gdy do rozpoczęcia imprezy turystycznej jest więcej niż 30 dni
  - w dniu zawarcia umowy uczestnictwa w imprezie turystycznej (wpłaty całości lub zaliczki), gdy do rozpoczęcia imprezy turystycznej jest mniej niż 30 dni
  Wybierając ubezpieczenie Koszty Imprezy Turystycznej Bezpieczne Rezerwacje oświadczacie Państwo, że:
  - Otrzymałem/liśmy Ogólne Warunki Ubezpieczenia Koszty Imprezy Turystycznej Bezpieczne Rezerwacje zatwierdzone uchwałą nr 48/Z/2018 Zarządu Signal Iduna Polska TU S.A. z dnia 30.08.2018, zmienione aneksem nr 1 z dnia 16.04.2020.
  - Ubezpieczony wyraża zgodę na udostepnienie Signal Iduna przez podmioty udzielające świadczeń zdrowotnych dokumentacji medycznej oraz przez NFZ nazw i adresów świadczeniobiorców (a także zwalnia lekarzy w kraju i zagranicą z tajemnicy lekarskiej) w celu ustalenia prawa do świadczenia z zawartej umowy ubezpieczenia i wysokości tego świadczenia. Zgoda jest ważna pod warunkiem zaistnienia zdarzenia ubezpieczeniowego.
  - Dane Ubezpieczonych będą udostępnione do Signal Iduna Polska TU S.A. w celu realizacji umowy ubezpieczenia.

 

 

 Mamy komplet uczestników na zlot Bolonia

 

Rezerwuj
 

Galeria