Calais - Folkestone k/Dover - EUROTUNNEL

 


EUROTUNNEL
Trasa: CALAIS (Francja) – FOLKESTONE (Wielka Brytania)


 

EUROTUNNEL przewozi osoby i pojazdy przez 24 godz. na dobę z różną częstotliwością w zależności od sezonu i pory dnia. Najczęściej w dzień przejazdy realizowane są co około 1 godzinę, w nocy co 2-3 godziny. Czas przejazdu na platformie około 35-45 minut.


Przejazd z Calais do Folkestone
Dojazd do terminala autostradą A16 do Calais-Coquelles wg znaków "Tunnel sous la Manche". Autostradę należy opuścić zjazdem nr 13. Oznaczenie dojazdu jest już na ok. 50 km od Coquelles.

 

Przejazd z Folkestone do Calais
Dojazd z Londynu do terminala w Folkestone autostrada M20 wg znaków "Channel Tunnel", a następnie zjazd 11A.

 


Do punktu odpraw należy zgłosić się co najmniej na 45 minut przed godziną podaną na bilecie.
Własnym samochodem wjeżdża się na peron. Następnie każdy z kierowców wjeżdża do wskazanego przez pracownika Eurotunnelu wagonu. Samochód we wnętrzu wagonu zostaje ustawiony przez pracownika Eurotunnelu. Po zatrzymaniu samochodu należy otworzyć okna i zaciągnąć hamulec ręczny. Podczas jazdy pociągu można wysiąść z samochodu, posłuchać muzyki lub skorzystać z toalety.
Czas trwania przejazdu z jednego do drugiego terminala zajmuje około 35 minut (47 km). Przejazdy codziennie przez 24 godziny na dobę, niezależnie od warunków atmosferycznych.

UWAGA! Ze względów bezpieczeństwa Eurotunnel nie przewozi samochodów z instalacją gazową LPG.
Bilety zakupione w ofercie specjalnej nie podlegają zwrotom.

Ceny biletów są płynne. Im wcześniejsza rezerwacja, tym niższa cena

______________________________________________________________________________________


Ceny za bilety promowe są płynne i zależne od daty rezerwacji oraz kursów €.

W celu sprawdzenia dostępności miejsc oraz aktualnych cen prosimy o przesłanie zapytania na adres e-mail pzmtravel@pzm.pl lub wypełnienie FORMULARZA REZERWACYJNEGO


W treści e-maila prosimy o podanie niezbędnych do kalkulacji danych, takich jak: 
trasa, daty wypłynięcia i powrotu, ilość i wiek osób, rodzaj zakwaterowania na promie (pokład, kabina, fotel lotniczy), marki, modelu oraz wymiarów pojazdu (wysokości i długości auta).