Pałac Wierzbiczany

POBYT 2-DNIOWY ZE ZWIEDZANIEM TORUNIA I INOWROCŁAWIA

CENA – OD 345 OD OSOBY (POKÓJ DWUOSOBUTY TYPU STANDARD)

 

Pałac Wierzbiczany to niepowtarzalne i niezwykłe miejsce na mapie Polski. Jako nowo odrestaurowany neorenesansowy pałac otoczony jest pięknym angielskim ogrodem. Pałac jest budynkiem dwukondygnacyjnym z wieżą, pełniącą pierwotnie funkcję komunikacyjną. Zachęcamy więc Państwa do pobytu w tym Pałacu z możliwością zwiedzenia Torunia i Inowrocławia, które znajdują się w pobliskiej odległości oraz z korzystania z okolicznych atrakcji.

CENA ZAWIERA:

  • Dwa noclegi ze śniadaniem w pokoju typu standard
  • Pokój wyposażony w klimatyzację, zestaw kosmetyków, Wi-Fi, szafę, ręczniki oraz czajnik.
  • Dostęp do strefy SPA w Pałacu
  • Parking

ATRAKCJE PAŁACU (DODATKOWO PŁATNE):

  • jazda dla osób jeżdżących konno samodzielnie na placu 50zł/h
  • jazda konna dla osób początkujących na lonży 50zł/h
  • teren z kłusem 55zł/h
  • teren z galopem 60zł/h
  • spływ kajakowy od 60 zł/h

 

DZIEŃ 1

TORUŃ – do Torunia dojedziemy w zaledwie 40 minut od Pałacu

Toruń jest średniowiecznym zespołem miejskim, wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO i stanowi jeden z najważniejszych kulturowo-turystycznych ośrodków w Polsce.

STARE MIASTO:

  • Ratusz Staromiejski jest jednym z największych ceglanych budynków tego typu w Europie i najważniejszym zabytkiem toruńskiej starówki. Przez wieki stanowił administracyjne i handlowe centrum miasta, w jego pobliżu odbywały się jarmarki, hołdy składane władcom, rycerskie turnieje czy nawet publiczne egzekucje skazańców.
  • Pomnik Mikołaja Kopernika jest jednym z najważniejszych symboli Torunia. Odlany w pracowni znanego berlińskiego rzeźbiarza Fryderyka Tiecka, został ustawiony w obecnym miejscu w 1853 roku.
  • Dom Mikołaja Kopernika to średniowieczna kamienica, która w drugiej połowie XV wieku należała do rodziny Koperników. Wielu historyków wskazuje ją jako miejsce, gdzie w 1473 roku przyszedł na świat wielki astronom - Mikołaj Kopernik, który jako pierwszy dowiódł, że Ziemia nie jest nieruchomym centrum wszechświata a jedynie jedną z planet krążących po orbitach wokół Słońca.
  • Krzywa Wieża to średniowieczna baszta obronna, która swoją nazwę zawdzięcza znacznemu odchyleniu od pionu. Według legendy, jej powstanie wiąże się z postępkiem jednego z toruńskich krzyżaków, który wbrew obowiązującym go zasadom zakochał się i spotykał z piękną córką bogatego kupca. Pokutą za złamanie ślubu czystości miało być wzniesienie pochyłej wieży jako symbolu odejścia od surowej zakonnej reguły.
  • Katedra Świętych Janów pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty swoją formę uzyskała w wyniku wieloetapowej budowy, którą po blisko 200 latach przerwano na przełomie XV i XVI w. Już w średniowieczu był to najważniejszy z toruńskich kościołów, pełniący funkcję staromiejskiej fary, w której skupiało się religijne życie mieszkańców miasta.
  • Kościół Świętego Jakuba wzniesiony został w I poł. XIV wieku jako świątynia parafialna dla mieszkańców Nowego Miasta Torunia, lokowanego w 1264 roku. Ze względu na swą wyjątkową konstrukcję uważany jest za najpiękniejszy gotycki budynek sakralny w Toruniu. Kościół ten został bowiem zbudowany na wzór kamiennych, zachodnioeuropejskich katedr - ciężar sklepień jego głównej nawy przeniesiono na zwieńczone sterczynami skarpy za pomocą zewnętrznych łuków odporowych.
  • Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny wzniesiony został w II połowie XIV w. przez franciszkanów, którzy przybyli do Torunia zaledwie kilka lat po lokacji miasta, w 1239 roku. Zachowana do dziś monumentalna gotycka świątynia jest trzecim bądź nawet czwartym kościołem zbudowanym w tym miejscu. Zgodnie z surową franciszkańską regułą budowla od początku nie posiadała wieży, a jedynie zakończony trzema sygnaturkami szczyt od strony rynku.
  • Mury obronne - początek budowy murów miejskich w Toruniu sięga lat sześćdziesiątych XIII wieku. Bogacące się miasto handlowe i ważny ośrodek wojskowo-administracyjny państwa krzyżackiego został otoczony systemem ceglanych murów baszt, bram i fos, z których wiele można oglądać do dzisiaj.
  • Ruiny Zamku Krzyżackiego - Toruński zamek należał do najstarszych budowli tego typu wzniesionych przez Krzyżaków na prawym brzegu Wisły. Zaczęto budować go około połowy XIII wieku. Wykorzystano w tym celu umocnienia starszego, wcześniej zniszczonego grodu, co miało wpływ na nietypowy kształt toruńskiej warowni, przypominający podkowę. Zamek dostępny dla turystów indywidualnych oraz grup zorganizowanych od poniedziałku do niedzieli od stycznia do grudnia w godzinach 10.00-17.45 . W ramach biletu wstępu oferujemy zwiedzanie dziedzińca zamkowego, podziemi i tzw. gdaniska (rycerskiej toalety zamkowej). Ponadto prezentowane są ekspozycje stałe i czasowe między innymi: wystawę archeologiczną, wystawę "wina mistrzów", warsztat strycharski, zbrojownię, makietę zamku, salę strachu.

             Bilet normalny - 10zł

             Bilet ulgowy – 6zł

  • Pomnik Flisaka - W zachodniej części Rynku Staromiejskiego znajduje się odsłonięta w 1914 roku studzienka ze statuetką flisaka otoczonego przez osiem żab. Kompozycja ta, umiejscowiona pierwotnie na dziedzińcu ratusza, a następnie wielokrotnie przenoszona w inne miejsca, symbolizuje związek Torunia z Wisłą.

 

TORUŃSKIE PLANETARIUM

Toruń to nie tylko zabytki.. Jedną z ciekawszych atrakcji turystycznych Torunia jest Planetarium im. Wł. Dziewulskiego - najbardziej zaawansowany technologicznie tego typu obiekt w Polsce. Charakterystyczna, półkolista kopuła i rotundowy kształt budynku Planetarium sprawiają, że należy ono do najbardziej rozpoznawalnych i charakterystycznych obiektów toruńskiej starówki.

Bilet normalny - 16 zł

Bilet ulgowy – 12zł

 

ŻYWE MUZEUM PIERNIKA

Obowiązkowym punktem w czasie wizyty w Toruniu jest Żywe Muzeum Piernika. Jest to pierwsza tego typu interaktywna placówka w Europie. Istnieje od 2006 roku i mieści się w samym centrum miasta – na ulicy Rabiańskiej 9. W muzeum można nie tylko w magiczny sposób przenieść się do XVI-wiecznej piernikarni, by pod okiem Mistrza Piernikarskiego własnoręcznie wykonać tradycyjnego piernika, ale także zobaczyć manufakturę z początku XX wieku, gdzie każdy chętny może ozdobić piernik lukrem.

Bilet normalny – 24zł

Bilet ulgowy – 19zł

 

FONTANNA COSMOPOLIS

Układy wodne za dnia oraz kolorowe światła, efekty wodne i muzyka wieczorami i nocą. Widowiskowe pokazy fontanny Cosmopolis są jedną z najpopularniejszych atrakcji Torunia, przyciągającą codziennie w sezonie tłumy mieszkańców i turystów.

Plan seansów Fontanny Cosmopolis zmienia się w zależności od pór roku i związanej z tym zmiennej godziny zapadania zmierzchu - widowiskowy efekt pokazów można bowiem uzyskać po zapadnięciu ciemności

Każdy pokaz trwa około 15 minut

 

DZIEŃ 2

INOWROCŁAW – Podróż z Pałacu zajmie nam niecałe 20 minut drogi samochodem.

Inowrocław jest miastem, które łączy walory turystyczno-przyrodnicze oraz historyczne i kulturalne. Można tu aktywnie wypoczywać, uczestniczyć w szerokiej gamie imprez kulturalno-rozrywkowych, cieszyć się zielenią Solanek i podziwiać zabytki.

Park Solankowy i tężnie

Solanki są od blisko półtora wieku wizytówką Inowrocławia. To kompleks kilku sanatoriów, monumentalnej tężni oraz wielki park. Park Solankowy jest bogato zadrzewiony, a ogrody zapachowe, ukwiecone aleje oraz stawy tworzą tutaj niepowtarzalną atmosferę wyciszenia i spokoju. Aleje spacerowe Parku Solankowego zdobią również rzeźby, ta najbardziej charakterystyczna usytuowana jest przy ul. Wilkońskiego. To ogromny paw będący jednocześnie zegarem słonecznym. Na jednej z ławek przysiadł sobie odlany z brązu Generał Sikorski, a jeszcze z innej uśmiecha się Pomnik Teściowej.

Sercem Parku Solankowego są tężnie solankowe, które od 2001 roku zachwycają odwiedzających konstrukcją oraz dobroczynnym wpływem na zdrowie. Inowrocławskie tężnie mają kształt dwóch połączonych ze sobą wieloboków, mierzą 9 metrów wysokości i mają 300 metrów długości.

Pijalnia wód-Palmiarnia „Inowrocławianka”

Perełką Solanek jest Pijalnia wód-Palmiarnia „Inowrocławianka”. Wybudowana w urokliwej scenerii parku, tuż za Ogrodami Papieskimi, jest miejscem chętnie odwiedzanym zarówno przez inowrocławian jak i gości naszego miasta. Oprócz palmiarni i pijalni wód dla zwiedzających udostępniony jest mały skansen - Chata Kujawska.

Palmiarnia

Pierwsza w województwie kujawsko-pomorskim palmiarnia. Jej egzotyczny klimat tworzą przede wszystkim tropikalne rośliny oraz ptaki. To jedno z ulubionych miejsc spacerowiczów, którzy odnajdują w niej spokój i ukojenie. Urokowi palmiarni dodaje oczko wodne.

Ogrody zapachowe

Park Solankowy w Inowrocławiu, to również urzekające niezwykłymi aromatami Ogrody Zapachowe powstałe w 2012 roku. Kwitnące tu rośliny (róże, piwonie, lilie, liczne zioła) mają działanie uspokajające, antydepresyjne i odprężające.

Warto też wspomnieć o wiecznie zielonych Ogrodach Papieskich w Parku Solankowym powstałych w 30. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża. Nawiązują one układem do ogrodów watykańskich. Można tutaj przysiąść na ławkach w stylu wiedeńskim, podziwiać rzadką roślinność i zobaczyć fontannę w kształcie kamienia tryskającego wodą.

 

GNIEWKOWO – znajduje się 8 km od Pałacu. Tam możemy skorzystać ze znajdujących się tam szlaków rowerowych i pieszych.

Szlak rowerowy liczący sobie 53 kilometry biegnący z Torunia do Inowrocławia.

Cała trasa obejmuje Toruń - Mała Nieszawka - Wielka Nieszawka - Cierpice - Zajezierze (pomnik) - Gniewkowo - Lipie - Lipionka - Gąski - Parchanki - Parchanie - Słońsko - Balin - Jacewo - Inowrocław - Kościelec Kujawski - Pakość - Piechcin - Barcin

Biegnący z Suchatówki do Inowrocławia pieszy szlak turystyczny (37 km) prowadzi przez południowe krańce Puszczy Bydgoskiej oraz rolnicze tereny Równiny Inowrocławskiej (Suchatówka - Gniewkowo - Parchanie - Inowrocław). Łączy turystyczne trasy Pojezierza Gnieźnieńskiego z zalesionymi terenami okalającymi Kotlinę Toruńską. Krajobrazowo szlak najciekawiej prezentuje się w lasach. Fragmenty wiodące przez pola i łąki fascynują jednak nieprzebranym ogromem otwartej przestrzeni.

 

LAS BARCZEWSKI – znajduje się 12 km od Pałacu. Tam możemy skorzystać z jazdy konno przez cały rok, niezależnie od warunków atmosferycznych i pod okiem doświadczonych instruktorów.

 

DODATKOWE INFORMACJE:

  • Doba hotelowa zaczyna się od godz. 15 w dniu przyjazdu a kończy o godz. 11 w dniu wyjazdu
  • Restauracja dostępna w Pałacu
     
  • Możliwość zrealizowania bonu turystycznego (dotyczy rodzin z dziećmi)

DOKONAJ WSTĘPNEJ REZERWACJI - CENA ZALEŻY OD WYBRANEGO TERMINU!

Rezerwuj